Neskatoties uz rīta lietu, Rīgas skolēni un viņu skolotāji jauno mācību gadu ir apņēmības pilni sākt uz optimistiskas nots.

Atšķirībā no pēdējiem gadiem šis pirmās skolas dienas rīts galvaspilsētā bija apmācies, ar nelieliem nokrišņiem. Tomēr, kā, apmeklējot vairākas centra skolas pārliecinājās TVNET, pelēkais laiks nav traucējis svētku noskaņojumam. Pie mācību iestādēm sastaptie bērni un viņu vecāki apliecina, ka šī diena allaž tiek sagaidīta ar patīkamu satraukumu.

Pie Rīgas 6.vidusskolas ieejas stāvošie 6.klases skolēni gan vaļsirdīgi atzīst, ka vēlētos, lai brīvlaiks būtu garāks un varētu vēl mazliet atpūsties. Tomēr mācību iestādes skolotāji, viņuprāt, ir forši, un viena no lietām, kas Reini, Dāvi, Tomu un Renāti motivē atgriezties skolā, ir iespēja atkal satikt savus pa vasaru neredzētos draugus.

FOTO: Mārtiņš Otto/TVNET

Šis gads viņiem solās būt saspringtāks, jo bez ierastās mācīšanās un gatavošanās skatēm (6.vidusskolai ir mūzikas novirziens) tā beigās pirmo reizi būs jākārto valsts eksāmens. Uz jautājumu, kādas ir priekšnojautas par šo pārbaudes darbu, Reinis atbild vienā vārdā – «desmitnieks», tā izraisot apkārtējo klasesbiedru smieklus.

Valsts pārbaudes darbu jautājums neliek mieru arī Natālijas Draudziņas vidusskolas direktora vietniecei mācību darbā Inārai Pāvulai, kura vērš uzmanību uz to, ka šajā mācību gadā angļu valodas eksāmeni būs jākārto jau martā. «Nezinām, kas notiks tālāk. Kāda pēc tam skolēniem būs motivācija mācīties svešvalodu un, ja viņi nemācīsies, kas notiks ar skolotāju darba samaksu un stundu plānu,» neziņas pilna ir skolas pārstāve, paužot cerību, ka skolā arī turpmāk valdīs radoša noskaņa.

Arī skolas direktors Pēteris Ševčenko atzīst, ka, neskatoties uz peripetijām izglītības jomā, mācību iestāde ir gatava jaunajam semestrim un vairāk uzmanības būtu jāpievērš pašvaldības attieksmei – neskatoties uz Rīgas domes solījumiem sākt renovāciju vasarā, nekādi remontdarbi nav sākti joprojām.

FOTO: Felicija Vērzemniece/TVNET

«Varu vēlēt skolēniem, lai viņi izmanto visas iespējas. Vecāki ir samaksājuši nodokļus, tāpēc viņiem jāliek skolotājiem strādāt tā, ka mēs iesvīstam. Nevis tikai viņu uzvedības dēļ, bet gan tāpēc, ka viņi grib zināt un attīstīt savas spējas,» nobeigumā teic direktors.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO