Sākot ar augusta beigām Cēsu, Rēzeknes un Jēkabpils starppilsētu autobusu pasažieri brauciena laikā var bez maksas izmantot bezvadu internetu, pilsētas informācijas portālu tīklam Pilseta24.lv atklāja LMT preses sekretārs Jānis Vēvers.

Latvijas Mobilā Telefona (LMT) nodrošinātā piekļuve tīmeklim no klēpjdatora, planšetes vai mobilā telefona ļaus cilvēkiem lietderīgāk pavadīt laiku transporta līdzeklī

Vasarā LMT uzsāka kopīgu projektu ar Rēzeknes autobusu parku, Jēkabpils autobusu parku un Cēsu uzņēmumu A/S CATA, uzstādot autobusos bezvadu interneta rūterus. Uzņēmuma Huawei ražotās ierīces savienojas ar LMT mobilo tīklu, un izveido bezvadu savienojumu autobusa salonā, kur to vienlaikus var lietot aptuveni 30 pasažieri.

Lielākais pasažieru pārvadātājs Latvijā ārpus galvaspilsētas A/S CATA komerciālā režīmā ar rūteriem pagaidām aprīkojis trīs autobusus, kas kursē maršrutā Sigulda - Rīga. Rēzeknes autobusu parkā WiFi piekļuves punkts uzstādīts vienā autobusā, kas tiek izmantots dažādos reisos, un arī Jēkabpils autobusu parka rīcībā ir viens rūteris. Tā kā LMT pārklājums nosedz 99% Latvijas teritorijas, interneta pieslēgums ir pieejams visa reisa laikā.

Maršrutētājs autobusā izmanto, kur vien iespējams, LMT trešās paaudzes (3G) mobilā interneta tīklu. Šī tīkla maksimālais lejuplādes ātrums dažās vietās ir līdz 42 megabitiem sekundē (Mbps), kas nozīmē, ka pat lielāks skaits pasažieru var saņemt pienācīga ātruma internetu e-pasta sarakstei, ziņu portālu apskatei u.tml, atzīmē Nozare.lv.

Skatīt pievienoto video!

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams