Latvija lēmumu par pievienošanos eirozonai pieņems nākamā gada sākumā, pieprasot konverģences ziņojumu Eiropas Savienībā (ES), LNT skaidroja premjers Valdis Dombrovskis. «Sākumā būs jāpieprasa konverģences ziņojums, bet tālāk būs gara un smaga procedūra. Latvija par eiro ieviešanu lēmumu pieņems, pieprasot šo ziņojumu gada sākumā,» teica valdības vadītājs.

Dombrovskis norādīja, ka pēdējā pusgadā pirms eiro ieviešanas domāt par visiem aspektiem būšot par vēlu, tāpēc daudz kas tiekot sagatavots jau tagad.

Premjers atzina, ka šajā jautājumā ir nepieciešams komunicēt ar sabiedrību, tāpēc būs informatīvā kampaņa par ekonomiskajiem ieguvumiem no eiro ieviešanas un kā tas personīgi ietekmēs cilvēku ikdienu. «Sabiedrībai ir jāsaprot, kāpēc tas tiek darīts,» teica Dombrovskis.

Valdības vadītājs arī minēja, ka Igaunijā ar pievienošanos eirozonai esot apmierināti 71% iedzīvotāju.

Eiro ieviešanas procedūra paredz, ka 2013.gada aprīlī Eiropas Komisija (EK) un Eiropas Centrālā banka (ECB) izvērtēs Latvijas tautsaimniecības konverģenci. Līdz maijam konverģences ziņojums tiks analizēts, bet jūnijā pozitīva novērtējuma gadījumā ES Ekonomisko un finanšu jautājumu padome (ECOFIN) aicinās Latviju pievienoties eirozonai. Pēc ECOFIN aicinājuma Eiropas Padome (EP) jūnijā pieņems politisku lēmumu aicināt Latviju pievienoties vienotai valūtai. Savukārt jūlijā ECOFIN pieņems gala lēmumu par Latvijas uzaicinājumu pievienoties eirozonai un noteiks arī valūtas kursu - lata pret eiro. Pēc EP jūnija lēmuma tiks atjaunota regula, kurā tiks fiksēts valūtas kurss, kas nozīmēs, ka Latvijai «de iure» ir ļauts pievienoties eirozonai.

Jau ziņots, ka eiro ieviešanas komunikācijas kampaņai paredzēts atvēlēt 1,4 miljonus latu. Pusi no šīs summas plānots segt no Eiropas Komisijas piešķirtā granta finansējuma eiro komunikācijas pasākumiem.

Finanšu ministrijai (FM) līdz šā gada 1.oktobrim būs jāizsludina ar eiro komunikācijas pasākumiem saistītie iepirkumi - par sabiedrisko attiecību konceptuālo risinājumu, par aptaujām un informatīvā tālruņa pakalpojumu.

Savukārt Valsts kancelejai līdz oktobra sākumam jāizsludina iepirkumi par Ministru kabineta mājaslapas atjaunošanu, preses telpas atjaunošanu un informatīvā tālruņa pakalpojumu, teikts šodien valdībā uzklausītajā ziņojumā par plānotajiem uzdevumiem Eiropas vienotās valūtas ieviešanai Latvijā.

Izglītības un zinātnes ministrijai līdz decembra sākumam jāizsludina iepirkumi par metodiskajiem materiāliem pedagogiem un mācību animācijas filmu veidošanu pirmsskolas vecuma bērniem un 1.-12.klašu skolēniem.

Līdz nākamā gada janvārim FM jānoslēdz ar Eiropas Komisiju līdzfinansēšanas granta līgums par eiro ieviešanas informācijas un komunikācijas kampaņu organizēšanu. Jau ziņots, ka Latvija gatavojas eiro ieviest no 2014.gada.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO