Francijā otrdien sākta kriminālizmeklēšana par iespējamo privātās dzīves neaizskaramības pārkāpumu saistībā ar slavenību žurnālā «Closer» publicētajiem attēliem, kuros Kembridžas hercogiene Ketrīna redzama puskaila.

Lielbritānijas princis Viljams un viņa sieva Ketrina pirmdien iesniedza prasību pret Francijas žurnālu «Closer» par viņu privātās dzīves neaizskaramības pārkāpšanu.

Otrdien sākta sākotnējā kriminālizmeklēšana. Tās laikā prokuroram būs jālemj, vai uzsākama pilna apmēra izmeklēšana. Tāpat prokuroram būs jālemj, pret ko izmeklēšana tiks ierosināta.

Vēlas pie atbildības saukt redaktoru un fotogrāfu

Kā liecina neoficiāla informācija, prasības iesniedzēji vēlas, lai pie atbildības tiktu saukts gan izdevuma redaktors, gan fotogrāfs vai fotogrāfi, kuri attēlus uzņēma.

Turklāt saskaņā ar tiesā iesniegto prasību pāris arī vēlas aizliegt žurnālam pārdot tālāk minētās fotogrāfijas.

Žurnāls nav izpaudis fotogrāfa vārdu, ne arī to, cik samaksājis par attēliem, atklājot tikai, ka tās uzņēmis profesionāls fotogrāfs, ar kuru izdevniecība iepriekš sadarbojusies.

«Closer» aizstāvēja attēlu publicēšanu, norādot, ka «šīs fotogrāfijas nekādā veidā nav šokējošas. Tur redzama jauna sieviete, kas sauļojas ar kailām krūtīm, tāpat kā miljoniem citu sieviešu to dara pludmalēs».

Bildes piedāvā pārdošanā visai pasaulei

«Closer» pieder ekskluzīvas tiesības uz fotogrāfijām, taču izdevniecība piedāvā tās pārdošanā citiem preses izdevumiem visur pasaulē, pavēstīja izdevniecība.

Pagaidām fotogrāfijas pārpublicētas Itālijā un Īrijā.

Slavenību jaunumu žurnāla «Closer» Francijas izdevums fotogrāfijām, kurās redzama hercogiene Ketrina sauļojamies puskaila, atvēlējis piecus atvērumus. Skandalozie attēli uzņemti septembra sākumā mednieku namā Francijas dienvidos, kas pieder bojā gājušās Lielbritānijas princeses Margarētas dēlam, raksta «Closer».

«Harijs sāka šo tendenci, un tagad visi Vindzori izģērbjas,» vēsta žurnāls.

Tomēr žurnālā norādīts, ka fotogrāfijas nelīdzinās prinča Harija divdomīgajiem attēliem. «Šeit nav redzams alkohols, kaili biljarda spēlētāji vai divdomīgas pozas,» paskaidro «Closer». «Tikai sieva, kas apmierināta ar savu ķermeni un kurai nav ko slēpt no sava vīra.»

«Neattaisnojams privātās dzīves pārkāpums»

Karaliskais pāris izdotā paziņojumā nosodīja privātās dzīves neaizskaramības pārkāpumu.

«Viņu Karaliskās Augstības bija ļoti apbēdināti, uzzinot, ka Francijas izdevums un fotogrāfs ir aizskāruši viņu privātumu tik groteskā un pilnīgi neattaisnojamā veidā,» paziņoja pārstāvis. «Gadījums atgādina Velsas princeses Diānas dzīves laikā pieredzētās preses un paparaci pārmērības, un tas hercogu un hercogieni satrauc vēl vairāk.»

Kaut arī Francijā ir vieni no pasaulē stingrākajiem likumiem personu privātās dzīves aizsardzībai, likums būtībā ir neefektīvs, jo sodi par tā pārkāpšanu ir ļoti maigi, skaidro aģentūra AFP.

Francijas likumi neļauj preses izdevumiem publicēt faktus par personas privāto dzīvi, ne arī attēlus, kas uzņemti bez attiecīgas personas piekrišanas.

Teorētiski par likuma pārkāpšanu žurnāla redaktoram draudētu cietumsods līdz gadam un līdz 45 000 eiro (31 626 latu) liels naudas sods. Taču tiesu prakses precedenti liecina, ka parasti piespriestie naudas sodi ir simboliski, kas tādam žurnālam kā «Closer» nekādi nekaitētu.

Kembridžas hercogienes kailfoto publicēšana satricinājusi britu karaļnamu tikai dažas nedēļas pēc prinča Harija kailfoto skandāla.

Kā jau ziņots, slavenību ziņu vietnē «TMZ.com» augustā tika publicētas divas fotogrāfijas, kurās princis Harijs redzams kails, izklaidējoties kopā ar draugiem Lasvegasā, kā arī virkne piedienīgāku fotogrāfiju ar 27 gadus vecā prinča izklaidēm.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams