Sīrija atzinusi, ka ir atbildīga par apšaudi, kurā Turcijas teritorijā tika nogalināti pieci civiliedzīvotāji, un ir par to atvainojusies, ceturtdien paziņoja Turcijas vicepremjers Beširs Atalajs. Viņš arī akcentē, ka mandāts valsts armijai nav kara pieteikums Sīrijai, bet gan iebiedēšanas taktika.

«Sīrijas puse ir atzinusi, ko izdarīja, un atvainojās,» Atalajs teica žurnālistiem, kad Turcijas parlaments atļāva Turcijas bruņotajiem spēkiem veikt pārrobežas operācijas Sīrijas teritorijā kā atbildi uz piecu Turcijas pilsoņu nogalināšanu trešdien, kad Sīrija raidīja šāviņus Turcijas teritorijā.

Mandāts nav karam

Atalajs teica, ka mandāts valsts armijai nav kara pieteikums Sīrijai, bet gan Sīrijas armijas iebiedēšanas līdzeklis.

«Šis mandāts nav mandāts sākt karu, bet tas ir līdzeklis mūsu rokās, ko var izmantot nepieciešamības gadījumā, lai aizsargātu Turcijas intereses atbilstoši iespējamai notikumu attīstībai nākotnē,» sacīja Atalajs, kura teikto pārraidīja telekanāls NTV.

Tiesības Turcijas armijai veikt operācijas Sīrijas teritorijā parlaments apstiprināja ārkārtas sēdē. Par šādu mandātu bruņotajiem spēkiem, kas būs spēkā vienu gadu, nobalsoja 320 deputātu. Turcijas parlamentā kopumā ir 550 deputātu.

Sīrija sola neko tādu neatkārtot

Turcijas premjera vietnieks arī norādīja, ka Sīrija ir apliecinājusi Ankarai, ka «šāds incidents neatkārtosies». Jau vēstīts, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs ceturtdien paziņoja, ka Sīrija Maskavai apliecinājusi, ka Turcijas teritorijas apšaudīšana trešdien bijis traģisks negadījums.

Vairāki no Sīrijas Tallalabjadas pilsētas raidīti mīnmetēja šāviņi trešdien sprāga Turcijas Šanliurfas provinces Akčakales pilsētā, nogalinot piecus un ievainojot astoņus cilvēkus. Bojāgājušie ir divas sievietes un trīs bērni, kuru māte bija viena no bojāgājušajām.

Atbildot uz šo incidentu, Turcija trešdien vakarā sāka ar artilēriju apšaudīt Sīrijas teritoriju Tallabjadas rajonā. Šī ir pirmā reize, kad Turcija apšaudījusi Sīrijas teritoriju kopš Sīrijas nemieru sākuma pagājušā gada martā. Jaunākā informācija liecina, ka Turcijas armija ceturtdien no jauna apšaudījusi Sīrijas bruņoto spēku pozīcijas uz abu valstu robežas.

Sīrijā notiekošo nemieru laikā Sīrija vairākkārt bija apšaudījusi Turcijas teritoriju, bet trešdien notikusī apšaude, kurā nogalināti pieci civiliedzīvotāji, ir nopietnākais no šiem incidentiem.

Turcija apturējusi Sīrijas teritorijas apšaudi

Turcija pārtraukusi Sīrijas teritorijas apšaudi, kas tika uzsākta pēc trešdienas incidenta, kurā tika nogalināti vismaz pieci Turcijas pilsoņi, taču gatava jebkurā brīdī, ja tas būs nepieciešams, to atsākt, ceturtdien ziņo avoti drošības dienestu un diplomātu aprindās.

Turcijas artilērija uzsāka apšaudi trešdienas vakarā, nekavējoties reaģējot uz savas teritorijas pakļaušanu apšaudei no Sīrijas puses. Turcijas artilērijas uguns ilga visu nakti uz ceturtdienu līdz pat plkst.9.00 pēc Latvijas laika, aģentūrai AFP pavēstīja avoti aizsardzības spēkos.

«Uguns» pagaidām apturēta

Vienlaikus kāda Turcijas amatpersona brīdināja, ka apšaude jebkurā brīdī var tikt atsākta.

Akčakales apkārtnē Turcija pagājušajā nedēļā izvietoja zenītartilērijas baterijas un bruņutanku vienības, norādot, ka tie esot «piesardzības pasākumi», ņemot vērā apstākli, ka kaujas starp Sīrijas prezidenta Bašara al Asada vienībām un nemierniekiem pieņemas spēkā.

Turcijas mediji ziņo, ka armijas vienības gar Sīrijas robežu ceturtdien esot pastiprinātas un brigādes komandierim Šanliurfā nosūtītas papildus raķešu baterijas un tanki.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams