«Vienotības» kandidāte mēra amatam Rīgas domes vēlēšanās būs Sarmīte Ēlerte, šodien vienojās partijas valde. Iepriekš mediji rakstīja, ka partija apspriež trīs kandidātus, kurš varētu būt Rīgas saraksta pirmais numurs.

Pievienots Rīgas mēra N.Ušakova komentārs

Kā sacīja partijas līdere Solvita Āboltiņa, partijas valde vienprātīgi atbalstīja Ēlertes kandidatūru. Vēlēšanās ļoti svarīga esot partijas komanda un tās līderis, kurš novērsīs problēmas, kas patlaban ir Rīgā, piebilda Āboltiņa.

«Rīgai jābūt vienotai un saliedētai ar visu Latviju. Kreisie populisti pretnostata Rīgu Latvijai un šķeļ sabiedrību. Mums jāatdod Rīga Latvijai, jāapvieno nacionālās valdības un RD spēki visas Latvijas attīstībai,» sacīja Ēlerte.

«Rīgai ir milzīgs potenciāls. Tai jākļūst par spožu Ziemeļeiropas centru, kura izaugsme balstās izglītībā, jaunradē un gudrā ražošanā,» akcentēja Ēlerte.

Viņa norādīja, ka «Vienotībai» būs ļoti spēcīga un profesionālā komanda. Ēlerte arī sacīja, ka «Vienotība» aicinās apvienoties kopējiem mērķiem labēji centriskās partijas.

«Vienotība» vēloties redzēt Rīgu kā nacionālu, attīstītu, eiropeisku un tiesiski pārvaldītu, sacīja partijas līdere. Patlaban tiekot ignorētas lielas daļas vēlētāju intereses, arī pašreizējais politikas virziens, ko īsteno Rīgas dome ar «Saskaņas centru» (SC) priekšgalā, neesot pieņemams lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, uzsvēra Āboltiņa.

Premjers Valdis Dombrovskis (V) uzsvēra, ka Rīgā ir daudz būtisku jautājumu, kas jārisina, nodrošinot finansiāli atbildīgu politiku. Savukārt SC īstenojot politiku, kas paredz dzīvošanu pāri saviem līdzekļiem, populismu.

Ar galvenajiem Rīgas domes vēlēšanu programmas virzieniem partija nāks klajā Rīgas konferencē 12.decembrī.

Ušakovs priecājas par «Vienotības» kandidātu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) ir priecīgs, ka partijai «Vienotība» ir izdevies atrast savu Rīgas mēra amata kandidāti, un viņš prognozē, ka priekšvēlēšanu cīņa būs «jautra un interesanta».

«Esam pagodināti, ka «Vienotība» izvēlējās šādu kandidāti. Ar neviltotu nepacietību gaidām Ēlertes vīziju par Rīgas nākotni,» sacīja Ušakovs.

Savukārt Ēlertes partijas biedrs, «Vienotības» Rīgas domes deputātu frakcijas priekšsēdētājs Olafs Pulks, komentējot partijas valdes lēmumu atbalstīt Ēlerti par Rīgas nodaļas izvirzīto saraksta līderi Rīgas domes vēlēšanām, mikroblogošanas vietnē «Twitter» norāda, ka «Vienotība», kas pašreizējā domes sasaukumā atrodas opozīcijā, sākusi virzīties «uz varas pārņemšanu».

Līdz ar to reizē ar līdzšinējo mēru Ušakovu 2013.gada 1.jūnijā par Rīgas mēra krēslu cīnīsies divas sievietes - «Vienotības» virzītā Ēlerte un nacionālās apvienības VL-TB/LNNK kandidāte Baiba Broka.

Politologi atzinīgi vērtē Ēlertes kandidatūru Rīgas mēra amatam

Partijas «Vienotība» izvirzītā Rīgas mēra amata kandidāte Sarmīte Ēlerte (V) būs spēcīgs pretinieks ikvienam, uzskata aptaujātie politologi.

Kā norāda politologs Ivars Ijabs, ņemot vērā iespējamos kandidātus, kas bija «Vienotības» rīcībā, Ēlerte ir cienījama izvēle. «Ēlerte varētu mēģināt nolikt pie vietas pašreizējo Rīgas mēru Nilu Ušakovu. Atlikušajā kampaņas daļā būtu jādomā par to, kādā veidā uzrunāt vēlētājus, jo viņas līdzšinējā karjera nav bijusi rozēm kaisīta,» sacīja Ijabs. «Viss būs atkarīgs no tā, kas būs viņas stiprie un vājie punkti un akcenti, kurus viņa izmantos savā kampaņā.»

Arī politoloģe Iveta Kažoka Ēlerti uzskata par spēcīgu kandidāti. «Gan tādēļ, ka esošie Rīgas domes deputāti ir slikti zināmi vai tiem ir problēmas ar reputāciju, gan arī tādēļ, ka zināmiem deputātiem pastāv risks nonākt totālā opozīcijā,» sacīja Kažoka. «Izvirzot Ēlerti, vienlaikus ir gan priekšrocības, gan problēmas,» norādīja Kažoka. Par spilgtāko no problēmām Kažoka min faktu, ka viņas kandidatūra varētu nepatikt Latvijas nelatviešiem.

Pārējās partijas savus Rīgas mēra amata kandidātus vēl nav nosaukušas.

Ēlerte no 1992.gada līdz 2008.gadam bija laikraksta «Diena» galvenā redaktore. 2010.gadā viņa tika ievēlēta 10.Saeimā no partiju apvienības «Vienotība» saraksta un kļuva par kultūras ministri. Ēlerte kandidēja arī 11.Saeimas vēlēšanās, taču parlamentā netika ievēlēta. Patlaban Ēlerte ir Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) ārštata padomniece nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas jautājumos.

Kā ziņots, Rīgas domes vēlēšanās «Vienotības» sarakstā varētu kandidēt arī bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis un bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Aleksejs Loskutovs, iepriekš pastāstīja «Vienotības» ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO