Eiro ieviešana nebūs naudas reforma un cilvēki eiro ieviešanas procesā neko nepazaudēs, ceturtdien LNT raidījumam «900 sekundes» uzsvēra Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Viņš sacīja, ka ir ļoti būtiski skaidrot iedzīvotājiem eiro ieviešanas nepieciešamību, uzrunājot katru, un atzina, ka tādi argumenti kā valsts parāda apkalpošanas izdevumu samazināšanās, ekonomiskās aktivitātes pieaugums un valūtas konvertācijas izdevumu mazināšanās iedzīvotājus neuzrunā.

Pēc centrālās bankas prezidenta teiktā, pats svarīgākais, kas iedzīvotājiem ir jāpasaka, ir - eiro ieviešana nebūs naudas reforma un cilvēki neko eiro ieviešanas procesā nepazaudēs. «Tā ir iespēja, ka Latvijā būs vairāk darba vietu, tā ir iespēja, ka Latvijā būs vairāk investīciju, kā mēs to redzam arī kaimiņos Igaunijā, tā ir iespēja, ka cilvēkiem būs lielākas algas,» teica Rimšēvičs.

Viņš norādīja, ka par valsts parāda apkalpošanu pēc eiro ieviešanas Latvija varēs ieekonomēt 50-70 miljonus latu gadā, kas būs papildu nauda, ko pārdalīt, tostarp to varēs novirzīt algām vai pensiju palielināšanai.

«Nav tā vienkārši - mēs tur samainīsim vienus papīrīšus pret otriem un līdz ar to tas viss beidzas un mēs zaudēsim savu nacionālo identitāti,» teica Rimšēvičs, uzsverot, ka cilvēkiem no eiro ieviešanas būs ieguvumi un tie ir jāskaidro.

Viņš arī piebilda, ka eiro ieviešana ir būtiska pensionāriem. «Jautājums par eiro ieviešanu visvairāk attiecas uz pensionāriem. Jūs zināt, kāpēc? Tāpēc, ka tie paši cilvēki, kas šodien runā, ka Latvijai nevajag ieviest eiro, bija tieši tie paši, kas runāja, ka lats ir jādevalvē, un tā ir ļoti nopietna sakritība. Tie cilvēki, kas saka, ka šodien eiro nevajag ieviest, cer uz to, ka nākotnē varbūt latu vēl varēs devalvēt,» teica Rimšēvičs.

Pie eiro ieviešanas negatīvajiem faktoriem Rimšēvičs minēja iespējamu birokrātijas pieaugumu, nepieciešamību vairāk sadarboties ar Briseli un Frankfurti, dažādu atskaišu un formulāru aizpildi, kas var būt diezgan kaitinoši un laikietilpīgi. «Bet iespējas ir daudz lielākas,» piebilda Latvijas Bankas prezidents.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams