Atkal klāt «Jarmarka»! Izstāde, gadatirgus un labdarības akcija Latvijas Mākslas akadēmijā notiek jau desmito gadu. Tur apskatāmi un nopērkami Mākslas akadēmijas studentu darbi. Apmeklētāju šai gadatirgū netrūkst, un pilnīgi iespējams, ka kāds no šeit iegādātajiem darbiem kādreiz kļūs tikpat vērtīgs kā Vilhelma Purvīša gleznas.

Pirmā kursa studente Ieva Ekmane pārdod ekskluzīvus stikla uzkodu traukus, kas tik tikko ir izņemti no skates. Astoņus traukus māksliniece veidoja veselu pusgadu. Sākumā pēc īstas lapas nospieduma tika veidotas ģipša formas, kuras pēc tam tika pildītas ar stiklu.

«Tādi kritēriji bija – nu es skatījos, lai atbilst kvalitāte, lai man pašai patīk. Un tādu, kas ir pašai ļoti mīļš, – to es neliku. Bet tas, kas man likās vērtīgs, to es arī atnesu šeit,» par saviem pārdodamajiem priekšmetiem stāsta Ieva Ekmane, maģistrantūras 1. kursa studente.

Cenu studenti nosaka paši

Bet 10% no tās tradicionāli tiek ziedoti labdarībai - Mākslas akadēmijas vēsturiskās jūgendstila ēkas remontam.


«Tik daudz, lai restaurētu visus aulas griestus, noteikti vēl nav. Bet pamazām pirmā stāva gaitenim tagad ir atsegti sienu gleznojumi. Tā ka viss aiziet labai lietai,» plānu īstenošanu atklāj Agnese Stabiņa, «Jarmarkas» organizatore.

Šo 10 gadu laikā, kopš «Jarmarka» tiek rīkota, tā ir kļuvusi ārkārtīgi populāra.

Tajā par samērīgu cenu var nopirkt īstus mākslas darbus,

kuru vērtība ar laiku tikai pieaugs. Kas zina, varbūt starp tagadējiem studentiem ir arī kāds nākamais Purvītis.

«Man vienkārši ļoti patīk glezniecība kā tāda. Es gribu ieraudzīt kaut ko savam interjeram. Un varbūt arī kādu dāvanu tuviniekiem,» savus plānus atklāj «Jarmarkas» apmeklētājs Valdis. Arī Ali no Anglijas ir priecīga, apmeklējot tirdziņu: «Jā, man ļoti patīk. Izcili! Te ir ļoti daudz skaistu gleznu un darbu!»

«Jarmarka» turpināsies līdz 29.decembrim.

Tajā ir izstādīti 15 tūkstoši darbu, kurus radījuši 300 studenti, un šogad pirmo reizi ir arī ārzemju studentu darbi.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams