Latvijas nacionālā aviokompānija «airBaltic» parakstījusi pirkuma līgumu par desmit jaunu «Bombardier CS300» lidmašīnu iegādi, kas tiks finansēta, piesaistot līzinga kompānijas, bankas vai, iespējams, Kanādas eksporta aģentūru, atzina uzņēmuma vadība.

Papildinot "Bombardier Q400" floti ar "CS300" lidmašīnām, pakāpeniski lidsabiedrība pilnībā pāries uz "Bombardier" floti. Pirmās "CSeries" lidmašīnas saņems 2015.gada pēdējā ceturksnī.

Ar pašreizējām "CS300" lidmašīnas cenām darījuma vērtība pēc kataloga ir aptuveni 764 miljoni ASV dolāru (437 miljoni latu), turklāt, ja tiks izmantotas iegādes tiesības uz 10 papildu lidmašīnām, tā var pieaugt līdz 1,57 miljardiem ASV dolāru (898 miljoniem latu).

Lidsabiedrības vadītājs Martins Gauss skaidro, ka lidmašīnas tiks finansētas, piesaistot līzinga kompānijas vai bankas, iespējams, Kanādas eksporta aģentūru.

Priekšfinansējumu savukārt lidsabiedrība segšot no operatīvās darbības

, un šie līdzekļi jau lidsabiedrības 2013.gada budžetā ir ieplānoti. Konkrētu summu gan Gauss atteicās nosaukt. Viņš skaidroja, ka jau laikā, kad tika parakstīts nodomu protokols, ir runāts ar bankām un līzinga kompānijām par finansējumu un nekādas problēmas neesot radušās. Ja nu gadījumā naudas tiešām nebūšot, lidmašīnas varot arī pārdot.

"Bombardier Commercial Aircraft" prezidents Maiks Arkamone savukārt uzsvēra, ka kanādieši ir pārliecināti par "airBaltic" spēju samaksāt līzingu, jo par šā darījuma finansēšanu jau

interesi esot izrādījušas vairākas līzinga kompānijas

un Kanādas eksporta aģentūra.

Abu pušu vadītāji atzina, ka līguma sagatavošanā bija piesaistīti starptautiskie juristi un eksperti un, tā kā tajā svarīga ir bijusi katra detaļa, līguma sagatavošana prasījusi lielu darbu.

Uz jautājumu, vai Gausu nebiedē, ka šīs lidmašīnas vēl patlaban nav pilnībā izstrādātas, Gauss skaidroja, ka viņš nekad nebaidoties no pārāk modernā, turklāt uzsvēra, ka "Bombardier" ir labi pazīstams un profesionāls lidmašīnu ražotājs. Viņš skaidroja, ka lidmašīnas sāks lidot pēc trīs gadiem un tas ir pietiekams laiks, lai identificētu, vai jaunajam modelim viss ir kārtībā. Tās būšot drošas lidmašīnas, jo esot veikti visi piesardzības pasākumi, un patlaban jau tā sauktā 0 lidmašīna veicot testa lidojumus. Viņš skaidroja, ka "Bombardier" varbūt tik labi nezinot Latvijā, taču pasaulē tā ieņemot trešo vietu pēc pārdošanas apjoma.

Farnboro aviošova laikā 2012. gada 10. jūlijā par desmit jauno Bombardier CS300 lidmašīnu iegādi tika parakstīts nodomu protokols, kas tagad jau ir pārtapis par pirkuma līgumu. Nodomu protokols ietvēra tiesības uz vēl desmit "CS300" lidmašīnu iegādi. Par to, vai iegādāties vēl desmit lidmašīnas, varēs lemt arī pēc lidmašīnu piegādes. Tas būšot atkarīgs no biznesa rezultātiem.

"Moderna un efektīva lidmašīnu flote ir viens no veiksmīgas aviokompānijas biznesa pamatiem, līdz ar to šis pirkums ir tālredzīgs solis nākotnē. Pēc padziļinātās esošo un uzlaboto lidmašīnu analīzes, kā arī jaunās tehnoloģijas, ko piedāvā "Bombardier CSeries" lidmašīnas, atbilde bija nepārprotama un mēs izvēlējāmies "CSeries" lidmašīnas," teica "airBaltic" izpilddirektors Martins Gauss.

Viņš apgalvo, ka "Q400 NextGen" lidmašīnas un "CS300" pasažieru lidmašīna esot visefektīvākās savā klasē, tādējādi uzņēmums veiksmīgi spēs optimizēt savu lidojumu tīklu.

"airBaltic" uzskatāmi parāda augošo pieprasījumu un nepieciešamību pēc modernākajām tehnoloģijām un augstu efektivitāti," savukārt uzsvēra "Bombardier Commercial Aircraft" prezidents Maiks Arkamone. Viņš atzina, ka, pievienojot savām astoņām "Q400 NextGen" turbopropelleru lidmašīnām "CSeries" lidmašīnas, tiks sākta pilnīgi jauna līmeņa pasažieru ērtības un zaļākas lidošanas ēra.

"CSeries" lidaparātu līnija, kas pilnībā no jauna izstrādāta augošajam 100 - 149 sēdvietu tirgum, apvieno modernus materiālus, jaunākās tehnoloģijas un pārbaudītas metodes, lai nodrošinātu komerciālo aviokompāniju vajadzības gan 2013.gadā, gan tālākā nākotnē.

"CSeries" lidaparātu līnija, kas izmanto "Pratt & Whitney PurePower PW1500G" dzinējus, nodrošinās par 15% zemākas lietošanas izmaksas un par 20% zemāku degvielas patēriņu. "CSeries" lidaparātu jaunais dizains nodrošina ievērojami samazinātu trokšņu un izmešu līmeni, kā arī lielisku darbības elastīgumu un maksimālo lidojuma attālumu 2950 jūras jūdzes (5463 kilometri). "CSeries" lidaparāti būs līdz pat 12 000 mārciņu (5443 kilogramu) vieglāki par citiem šīs klases lidaparātiem un pasažieriem nodrošinās klasē labāko salona vidi lidmašīnā ar divām sēdvietu rindām, skaidro lidsabiedrībā.

Līdz 2012.gada 30.septembrim "Bombardier" jau ir pasūtītas 352 "CSeries" lidmašīnas, no tiem līgumi noslēgti par 138 lidmašīnām. 14 nozīmīgi klienti ir izvēlējušies "CSeries" lidmašīnas, no tiem desmit jau ir noslēguši līgumu. Šādas lidmašīnas izvēlējušās arī "Lufthansa", Korejas lidsabiedrība, Zviedrijas Malmes lidsabiedrība un citas. Šajā klientu lokā ietilpst vairākas lielas starptautiskās aviokompānijas, premium klases, nacionālās un zemo cenu aviokompānijas, kā arī līzinga kompānijas un pilna servisa sniedzēji aviokompāniju partneriem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams