Pēc nepilna mēneša otrais un galīgais pilnvaru termiņš beidzas Valsts kontrolierei Ingūnai Sudrabai. Kas būs viņas pēctecis, pagaidām nav zināms. Termiņš nominācijām ir 8. janvāris, tāpēc politiķi atzīst, ka, iespējams, kādu laiku Valsts kontrole varētu darboties bez pilnvērtīga vadītāja.

Politiķi, kuriem iespējamie kandidāti Valsts kontroliera matam jānosauc līdz 8.janvārim, pagaidām ir visai nekonkrēti. Notiekot kandidātu apzināšana, bet nekas vairāk.

Viens no argumentiem, ka vēl esot laiks, taču, raugoties kalendārā, no 17 atlikušajām dienām 11 ir brīvdienas. Tātad, ja vien kandidāts nav jau zināms, taču vienkārši netiek nosaukts, nopietnai meklēšanai laika tikpat kā neatliek.

Gaidis Bērziņš, Saeimas deputāts, VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs: «Astotais datums, protams, ir pieteikumu iesniegšanas termiņš, un, kad Sudrabas kundzei beidzas pilnvaras, tomēr likums paredz ko darīt situācijā, ja attiecīgi jaunais kontrolieris nav iecelts, tas darbu neparalizē. Un, mūsuprāt, svarīgi tas, ka VK amatā ir cilvēks, kas nodrošina darbības pēctecību.»

Publiskajos izteikumos par kritērijiem potenciālajam kandidātam, kas varētu ieņemt Ingunas Sudrabas vietu, galvenokārt izskan tikai tas, ka latiņa ir ļoti augsta un mēraukla būs pati Sudraba.

Jānis Reirs, Saeimas deputāts, «Vienotība»: «Tas varētu būt VK darbinieks, varbūt kādas valsts iestādes iekšējā audita darbinieks vai vadītājs, varētu būt auditorkompānijas pārstāvis, obligāti konsultēsimies asociācijā, kas apvieno visus auditorus - tā ir tā vieta, kur mēs meklēsim...»

Andrejs Klementjevs, Saeimas priekšsēdētājas biedrs, SC: «Mēs atbalstītu, neskatoties uz to, ka tas ir cilvēks, kuru virza valdošā koalīcija, tikai tad, ja tas būs profesionālis bez politiskas piegaršas, nav pakļauts kādiem spēkiem.. Ļoti gribētos, lai cilvēks ir no Sudrabas komandas, jo viņa uzmanīgi skatījās uz komandu, ilgi to vadīja, tur dzelžaina profesionalitāte.»

Pati Inguna Sudraba nākamā Valsts kontroliera meklējumos un minējumos mēģina būt maksimāli diplomātiska, ar minimāliem komentāriem. Tas var būt cilvēks no viņas padoto loka, var būt ārpus – un ne vārda vairāk.

Sudraba: «Protams, un es domāju, ka ir vairāki cilvēki, kas to var darīt, bet esošā sistēma jau ir tāda, ka amata kandidātu izvirza un par to balso politiķi... Es tādus redzu, bet tas nenozīmē, ka es darīšu politiķu vietā darbu, kādu iesakot, jo politiķi atbild par to, kādu cilvēku viņi izvirzīs, un tas viņiem ir jādara saistībā ar to, kā viņi redz, kādi ir tie veicamie uzdevumi Valsts kontrolei.»

Par spīti saspiestajam laika grafikam joprojām nav zināms, vai koalīcija vienosies par vienu kopēju kandidātu vai katra partija izvirzīs savējo.

Vjačeslavs Dombrovskis, RP deputāts: «Mēs katrā ziņā strādājam ar savu kandidātu apzināšanu, bet, ja redzēsim, ka citām partijām ir izdevies uzrunāt veiksmīgākus un stiprākus cilvēkus, varētu vienoties arī par kopīgu kandidātu.»

Pēdējā laikā amatpersonu izvirzīšana dažādiem amatiem kļuvusi par vienu no koalīcijas vājajiem punktiem, To parāda balsojumi par Augstākās izglītības padomes locekļiem kā Finanšu un kapitāla tirgus pārstāvi.

Jaunais valsts kontrolieris būs kārtējais eksāmens.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO