Dobelē par svētku noskaņojumu rūpējas neparasti lieli sniegavīri. Mazpilsētas skvēros, laukumos un ielu krustojumos pilsētniekus un pilsētas viesus sveic vairāki desmiti milzīgu un apaļu sniegavīru.

Tie nes malku, cep zivi, lasa grāmatu, atpūšas uz soliņa, slēpo un spēlē hokeju. Milzīgie sniegavīri Dobeles ielās un parkos nodarbojas ar daudz dažādām ziemas nodarbēm. Tie šķiet spēlē hokeju, laikam veltījums hokejistiem, ļoti interesanti.

Lielākie sniegavīri sasniedz pat piecu metru augstumu, kas garāmgājējam liek justies pavisam maziem starp lielajiem, baltajiem milžiem. «Mums patīk, tomēr, ziemassvētku noskaņojums. 40:00’- Sniegavīri tādi lieli bērniem prieks un veciem cilvēkiem prieks, « saka Janina.

Šie ir īpaši sniegavīri, kas nebaidās ne no kādiem laika apstākļiem. Vai arī mīnus desmit grādi vai pēkšņi plus desmit grādi ar tiem nekas nenotiks, jo tie ir no putuplasta.

Par spīti tam, ka sniegavīri veidoti no mākslīga materiāla pilsētnieki pie tiem ir ļoti pieraduši. Lielie sniegavīri dobelniekus un pilsētas viesus priecē jau trešo ziemu. Šogad to ir īpaši daudz – 40-it sniegavīri.

«Nebūtu sniegavīru, nebūtu fīlinga. Arī egle smuka un zvaigznes izkārtas, ir labi. Man liekas, ka šogad tiešām jauki – sniegavīri, sniedziņš un egle skaista, ir jauka svētku sajūta. Nu ļoti patīk, es jau šodien staigāju un skatījos, kur viņi ir visi te 40 it kā esot, nu tad gāju un skaitīju, « stāsta pilsētnieki.

Ejot gar Dobeles veco tirgus laukumu reti kurš garāmgājējs paliek vienaldzīgs. Pilsētnieki piebilst, ka visskaistāk esot, kad satumst, tad pilsētas svētku rotājumi arī sniegavīri redzami visā krāšņumā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO