Banku nozarē 2013.gads tiek dēvēts par viena projekta gadu, jo Latvijas pievienošanās eirozonai aizņems lielu daļu no banku kopējā darba apjoma, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» šorīt sacīja Latvijas Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis.

Līdz eiro ieviešanai bankām vēl ir ļoti daudz darāmā - jāpielāgo tehnoloģijas un sistēmas, jāpārveido visi mārketinga materiāli un mājas lapas, jāgatavojas apjomīgam skaidras naudas apmaiņas procesam u.c., skaidroja Bičevskis.

Lūgts novērtēt valdības īstenoto komunikācijas kampaņu par eiro ieviešanu, Komercbanku asociācijas prezidents atzina, ka valdība nav bijusi gatava tam, ka Latvijā eiro ieviešana tiks izmantota kā politikas veidošanas instruments. Līdzšinējā valdības komunikācija, viņaprāt, bijusi galvenokārt par eiro ieviešanas tehnisko procesu.

Kā eiro ieviešanas procesa vājo punktu Bičevskis nosauca sabiedrības neuzticēšanos jebkādām pārmaiņām, kas liedz strauji virzīties uz priekšu.

Jau ziņots, ka Latvija eirozonai vēlas pievienoties no 2014.gada janvāra. Tuvākajā laikā Latvija lūgs Eiropas Komisiju un Eiropas Centrālo banku sniegt ārpuskārtas konverģences novērtējumu jeb izvērtēt valsts ekonomikas gatavību uzņemšanai eirozonā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO