Lielveikali apkopojuši gadu mijas tirdzniecības rezultātus un secina, ka pircēji šogad Ziemassvētku dāvanām un Jaungada svētku galdam tērējuši vidēji par desmitdaļu vairāk nekā pērn.

Gadu mijas iepirkšanās drudzis šogad atkal sācis uzņemt apgriezienus. Šogad svētku brīvdienas bija garas, iespējams, tāpēc pārdošanas apjomi auguši. Tirgotāji secina, ka šogad gan dāvanām, gan pārtikai tērēts vidēji par 10% vairāk naudas nekā pērn.

Ivars Andiņš, «Maxima» pārstāvis: ««Maxima» ir fiksējusi svētkos par 8,5% lielākus apjomus, kas ir labs rādītājs).«

Laila Vārtukapteine, «Elvi» komercdirektore: «Mūsu tīklā ir apmēram 17% pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējā gada Ziemassvētku un Jaungada laiku.»

Raimonds Janševskis, «IKI» tirdzniecības vadītājs: «Tirdzniecība «IKI» veikalos vairāk vai mazāk atbilst tām pašām tendencēm, kādas mēs novērojām arī iepriekšējos gados, protams, pircēju aktivitāte ir krietni lielāka.»

Nemainīgs pārdotās produkcijas līderis ir mandarīni, kas tiek pārdoti tonnām. Daudz pirkti dzirkstošie vīni un kulinārijas izstrādājumi. Veikalnieki novērojuši, ka arvien vairāk cilvēku nevēlas svētkus pavadīt pie plīts un cenšas pirkt jau gatavus produktus.

Andiņš: «Vislielākais pieaugums ir kulinārijas produkcijai – par 29%, tie ir gatavie salāti, gatavie ēdieni.»

Laila Vārtukapteine: «Mums par lielu prieku šogad cieņā bija mūsu kulinārija – visu veidu salāti, izteikti gaļas salāti, nevis rasoli.»

Iedzīvotāji šogad vairāk tērējuši arī dāvanām, tostarp drēbēm, apaviem un rotaslietām. Lielāko tirdzniecības centru «Alfa», «Mols», «Dole», «Origo» un «Galerija Centrs» apsaimniekotājs LINSTOW informē, ka decembrī apgrozījums audzis par 7%.

Evija Majevska, «Linstow Center Management» tirdzniecības centru komercdirektore: ««Galactico» tirdzniecības centros šis kopējais apgrozījums ir audzis par 7%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Apgrozījuma pieaugumu ir ietekmējis vidējais pirkuma pieaugums, jo decembrī vidējais pirkums bija par 11% lielāks nekā pagājušajā gadā.»

Vienā pirkšanās reizē tērēts vairāk naudas – tā ir galvenā zīme tirgotājiem, ka pircēji sāk kļūt turīgāki un ir gatavi tērēt vairāk.

Laila Vārtukapteine: «Cilvēkiem varbūt nav tik bail tērēt naudu un ir krīze pārvarēta, tas ir tāds signāls.»

Vidēja pirkuma pieaugumu, protams, ietekmē arī cenu kāpums, taču kopumā visi tirdzniecības tīklu pārstāvji secina, ka pirktspēja aug un pircēju noskaņojums uzlabojies.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams