Saeimā balsojums par valsts kontrolieri ceturtdien notiks un, visticamāk, amatā tiks ievēlēta Valsts kontroles (VK) padomes locekle Elita Krūmiņa, ceturtdien LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Viņa pastāstīja, ka koalīcijas partneri ir informējuši, ka neuzskata par pietiekamiem juristu argumentus attiecībā uz bažām par Krūmiņas iespējām kandidēt uz VK vadītājas amatu un lūgumu atlikt ceturtdien parlamentā paredzētās valsts kontroliera vēlēšanas. «Tas nozīmē, ka šajā situācijā - pat tad, ja kāds lūdz - nav pietiekami daudz balsu, lai balsojumu atliktu. Un tas nozīmē, ka, visticamāk, balsojums par valsts kontroliera amata kandidātu notiks un, visticamāk, ka par valsts kontrolieri tiks ievēlēta Elita Krūmiņa,» teica Āboltiņa.

Atbildot uz jautājumu, vai «Vienotības» kandidāte valsts kontrolieres amatam - zvērināta revidente Iveta Rutkovska - nevarētu atsaukt savu kandidatūru, Āboltiņa sacīja, ka «Vienotība» ir informējusi Rutkovsku par situāciju - viņai ir pastāstīts, ka politiskais tirgus par viņas kandidatūru nenotiek un netiek mēģināts pierunāt opozīciju Rutkovsku atbalstīt, tādēļ. visticamāk, viņa netiks ievēlēta. Taču Rutkovska ir sacījusi, ka viņai ir būtisks parlamenta balsojums.

Āboltiņa arī pauda neizpratni, kādēļ partneri nav ar mieru pagarināts laiku, kurā izvērtēt, vai Krūmiņa var kandidēt. «Manā praksē es pirmo reizi redzu šādu politiķu attieksmi, ka juridiski argumenti ar lūgumu atlikt, lai izvērtētu, netiek ņemti vērā. Tas, acīmredzot, ir pašvaldību vēlēšanu tuvums, vai kas - man ir grūti pateikt,» teica Āboltiņa un norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai Saeima būtu pārliecināta par savu lēmumu, jo brīdī, kad kāds apstrīd VK vadītāja ievēlēšanas leģitimitāti, var tikt apstrīdēts jebkurš VK lēmums.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka pēdējās dienās pirms balsojuma par valsts kontrolieri Saeimā sākās diskusijas, vai Krūmiņa, kura šobrīd otro termiņu ieņem Valsts kontroles padomes locekles amatu, drīkst kandidēt uz valsts kontrolieres amatu. Vēl trešdien Saeimas Juridiskais birojs lūdza pagarināt laiku atzinuma sniegšanai par Elitas Krūmiņas tiesībām ieņemt valsts kontrolieres amatu.

Saeimas deputātiem ceturtdien, būs jāvēlē valsts augstākās revīzijas iestādes vadītājs, jo esošās šā amata pienākumu pildītājas Ingunas Sudrabas pilnvaru termiņš beidzas 21.janvārī. Valsts kontrolieres amatā viņa tika ievēlēta 2004.gada 22.decembrī un pavadījusi tur maksimāli pieļaujamo laiku – divus termiņus.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams