Slavenais amerikāņu riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs intervijā Opras Vinfrijas vadītajā sarunu šovā, kas tika pārraidīta ceturtdienas vakarā, atzinies aizliegto vielu lietošanā.

(Papildināts viss teksts.)

Šī bija Ārmstronga pirmā intervija pēc pagājušā gada oktobra notikumiem, kad Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) un ASV Antidopinga aģentūra (USADA) diskvalificēja sportistu uz mūžu, atņemot viņam septiņus izcīnītos titulus prestižajā daudzdienu velobraucienā «Tour de France».

Intervijā Vinfrijai Ārmstrongs atzina faktu, ka lietojis aizliegtos preparātus.

«Es pats pieņēmu lēmumus. Tā ir mana kļūda,» sacīja apkaunotais riteņbraucējs. «Un šodien šeit sēžu, lai to atzītu un pateiktu, ka to nožēloju. Es šo situāciju uztveru kā vienus lielus melus, kas daudzreiz atkārtoti.»

Par Ārmstronga atzīšanos dopinga lietošanā bija zināms jau kopš pirmdienas, tomēr intervijas ieraksts ar Opru Vinfriju publiski tika izrādīts vien ceturtdien.

Iespējams, cer mīkstināt mūža diskvalifikāciju

Tiek uzskatīts, ka bijušais riteņbraucējs ar atzīšanos cer mīkstināt sev piešķirto mūža diskvalifikāciju un atgūt tiesības piedalīties oficiālās maratona un triatlona sacensībās.

Intervijā Ārmstrongs atzina, ka lietojis EPO jeb eritropoetīnu, testosteronu, kortizonu un augšanas hormonus, kā arī izmantojis asins pārliešanu.

Anulēti visi sasniegtie rezultāti

Ārmstrongam piemērota atpakaļejoša mūža diskvalifikācija no 1998.gada 1.augusta un anulēti visi sasniegtie rezultāti, kuru vidū ir uzvaras «Tour de France» velobraucienā laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam. Bez septiņiem tituliem «Tour de France» Ārmstrongs 1993.gadā kļuva par pasaules čempionu grupas braucienā, bet 2000.gadā Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu individuālajā braucienā.

Paredzams, ka viņam tiks atņemta arī Sidnejas medaļa.

Ārmstrongs atzina, ka lietojis dopingu visās septiņās «Tour de France» uzvarās,
3

bet aizliegtās vielas nav izmantojis pēc karjeras atsākšanas, kad piedalījās 2009. un 2010.gada sacensībās. Riteņbraucējs izteicās, ka laikā, kad lietojis aizliegtās vielas, nav juties tā, ka darītu ko sliktu. Amerikānis uzsvēra, ka septiņos «Tour de France» velobraucienos bez aizliegto vielu lietošanas nav iespējams uzvarēt.

Noliedz, ka dopingu licis lietot komandas biedriem

Tomēr Ārmstrongs kategoriski noliedza, ka būtu licis lietot dopingu saviem komandas biedriem. Viņš neesot ticējis, ka «US Postal Service» komandas dopinga programma ir lielākā sporta vēsturē un ka to varētu salīdzināt pat ar visas Austrumvācijas dopinga programmu, ko apmaksāja valsts.

Pēc tam, kad 2012.gadā federālā izmeklēšana pret viņu noslēdzās bez apsūdzībām, Ārmstrongs domājis, ka ticis cauri sveikā.

«Es neieviesu dopinga lietošanas kultūru, tomēr es arī necentos to apturēt. Tā ir mana kļūda, un tāpēc man ir žēl par to, ko šim sporta veidam jāpārcieš,» izteicās slavenais riteņbraucējs.

Sākotnēji sportistu par vainīgu atzina ASV Antidopinga aģentūra (USADA), kas iekrāja apjomīgu pierādījumu klāstu par viņa līdzdalību dažādos pārkāpumos un pat dopinga tīkla uzturēšana, bet vēlāk to apstiprināja arī Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI), kas gan pati arī tiek vainota agrākā Ārmstronga nodarījumu piesegšanā.

Noslēdzis karjeru pērnā gada februārī

Ārmstrongs otro reizi savu karjeru noslēdza aizpagājušā gada februārī. Sākotnēji viņš no sporta aizgāja 2005.gadā, bet trīs gadus vēlāk negaidīti atgriezās, tomēr astoto reizi triumfēt «Tour de France» velobraucienā tā arī nespēja.

Karjeras laikā Ārmstrongam pozitīvas dopinga analīzes netika konstatētas nevienu reizi.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO