Saldus slimnīca līdz ar 3.janvāri nolēmusi turpināt uzņemt pacientus traumpunktā cauru diennakti, pretēji valdības lēmumam no šodienas ierobežot valsts apmaksātu neatliekamās palīdzības sniegšanu dienas laikā, tā pirmdien ziņoja LNT ziņas.

Saldus slimnīca ir viena no tām 11 vietām, kur no 3.janvāra traumpunktiem jābūt slēgtiem dienas laikā. Kā pirmdien novēroja LNT ziņas, Saldus slimnīcā vēl neesot uz durvīm izlikta paziņojuma, ka traumpunkts dienas laikā nestrādā.

Saldus traumpunktā palīdzība pacientiem tikšot nodrošināta 24 stundas diennaktī tikmēr, kamēr jauno izmaiņu haosā netikšot ieviesta skaidrība. Saldus medicīnas centra valdes priekšsēdētājs Ingemars Harmsens atzina: „Kamēr nebūs rakstiskā formā ar veselības ministra parakstu, ka ir mainīts finansējums, tikmēr nebūtu prātīgi kaut ko sākt darīt un kaut ko sākt mainīt.”

Saldus slimnīcas traumpunktā ķirurgs nebija manāms, tikai medmāsa. Tomēr vietējie pacienti nekādas būtiskas izmaiņas neizjūtot, jo arī dienas laikā no traumpunkta neviens netiekot dzīts prom. „Ja atnāk pacients pats šeit vai atved ātrā palīdzība, tad izvērtēsim, vai dakterim no poliklīnikas jāatnāk šeit, vai pacientu varam aizsūtīt uz poliklīniku,” skaidroja Harmsens.

Poliklīnika atrodas 50 metrus no Saldus slimnīcas. Līdz pusdienlaikam Saldus slimnīcas traumpunktā bijis viens akūts pacients, kas nosūtīts pie ķirurga poliklīnikā. Ķirurgs Uldis Briedis sacīja: „Šodien akūtu pieres traumu šuvām, kur bērns bija nokritis no slidkalniņa, mēs sniedzam visu palīdzību.”

Traumpunkta pacientiem pie ambulatorā speciālista vismaz pagaidām jāmaksā nebūs. Dažu pacientu dēļ slimnīca nebankrotēšot. Pie ķirurga pacienti galvenokārt nākuši ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Lai gan Veselības ministrija ieteica laikā, kad traumpunkti nestrādās, rūpes par pacientiem ar salauztajām rokām un kājām uzņemties ģimenes ārstiem, tomēr nopietnas traumas gadījumā tas nemaz neesot iespējams.

Pacients Jānis LNT ziņām norādīja: „Aizbraucu pie ģimenes ārsta, viņš mani uz šejieni atsūtīja. Mums jau vispār ģimenes ārsti tādi ne īpaši, viņiem labāk, ka kāds cits izdara, nevis paši.” Tomēr jau rīt 11 mazpilsētu slimnīcu vadītājiem būs lielāka skaidrība par traumpunktu turpmāko darbību, jo viņus 4.janvāra pēcpusdienā pie sevis esot izsaucis veselības ministrs Juris Bārzdiņš.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO