Pēc traģiskās ugunsnelaimes, kas aizvadītajā nedēļas nogalē izdzēsa 231 cilvēka dzīvību, Brazīlijā aizturēts viens no naktskluba īpašniekiem. Aizturēti arī divi mūziķi un izdots aresta orderis vēl viena naktskluba «Kiss» īpašnieka aizturēšanai.

Naktī uz svētdienu studentu pilnā naktsklubā «Kiss» Santamarijas pilsētā izcēlās ugunsgrēks, kurā, pēc pēdējām ziņām, gāja bojā 231 cilvēks, bet 116 ievainoti. Daudzi no cietušajiem ir smagā stāvoklī un cīnās par dzīvību. Pēc traģēdijas Brazīlijā izsludinātas trīs dienu sēras.

Ugunsgrēks Santamarijas naktsklubā «Kiss» izcēlies pēc plkst.2 naktī, kad tajā notika universitātes studentu ballīte ar rokgrupas uzstāšanos. Ugunsgrēka cēlonis bija grupas izmantotā pirotehnika. Kā vietējā radiostacijā stāstīja grupas ģitārists, pēc pirmo liesmu parādīšanās apsargs grupai iedevis ugunsdzēšamo aparātu, taču tas nav darbojies.

Liesmas strauji izplatījušās un aizdegušies griesti, pēc kā liesmas un biezi dūmi strauji pārņēmuši naktsklubu. Klubā izcēlusies panika un daudzi apmeklētāji pūlī nobradāti vai nosmakuši toksiskajos dūmos. Pēc vietējo mediju vēstītā, naktsklubam bijusi tikai viena izeja, kas apgrūtinājis evakuēšanos.

Santamarijas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Gvido de Melo sacīja, ka daudzi cilvēki nobradāti pūlī. Viņš piezīmēja, ka kluba apsardze bloķējusi evakuācijas izeju, lai neļautu cilvēkiem doties prom, nesamaksājot par dzērieniem.

Lai glābtu liesmu iesprostotos cilvēkus, ugunsdzēsējiem nācās ēkas sienā izlauzt caurumu.

Cilvēku izglābšanos apgrūtināja arī ārpus kluba durvīm uzstādītais metāla nožogojums, kas paredzēts apmeklētāju rindas kontrolēšanai.

Liktenīgajā naktī studentu vidū populārajā Santamarijas naktsklubā «Kiss» atradušies ap 300-400 cilvēku.

Vietējie mediji ziņo, ka naktsklubam izsniegtās ugunsdzēsēju atļaujas termiņš beidzies 2011.gada augustā.

Ugunsgrēkā izdzīvojušie satriekti raksturoja haotiskās ainas naktsklubā.

«Tās bija pilnīgas šausmas. Es zaudēju tuvu draugu. Ārkārtas izejas bija slēgtas, un tad es drūzmā pazaudēju savu draugu. Tad manās rokās nomira kāda meitene. Es jutu, kā viņas sirds pārstāj pukstēt,» stāstīja viens no izdzīvojušajiem jauniešiem.

«Tik daudz mirušu cilvēku, jauniešu zemē. Raudoši cilvēki, citiem bija slikti, citi nevarēja paelpot,» sacīja kāds cits izdzīvojušais students.

«Daži apstājās un mēģināja veikt reanimācijas pasākumus, taču nezināja, ko darīt, un viņi salauza cilvēkiem kaulus. Daži rāva nost cilvēkiem drēbes, lai veiktu atdzīvināšanu, taču viņiem nebija ne jausmas, ko darīt,» piebilda jaunietis.

Upuru mirstīgās atliekas nogādātas tuvējā stadionā, ko apsargā policija, lai ierobežotu upuru radinieku un tuvinieku plūsmu. Vairums upuru ir vecumā no 16 līdz 20 gadiem.

Brazīlijas prezidente Dilma Rusefa uzsvēra, ka federālās un vietējās amatpersonas mobilizē visus resursus, lai nodrošinātu medicīnisko aprūpi cietušajiem un sniegtu atbalstu upuru ģimenēm.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO