8.janvārī Ķīnā noslēdzies viens no pasaules prestižākajiem ledus skulptūru konkursiem, kurā šogad pasaules čempionu titulu izcīnījusi Jelgavas komanda - Mintauts Buškevics un Kārlis Īle, informē Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Kultūra" projektu vadītājs Ivars Pirvics.

Pasaules čempionāts Harbinā

Janvāra sākumā jau 27.gadu pēc kārtas Ķīnas ziemeļu pilsētā Harbinā notika pasaules lielākais ledus un sniega skulptūru festivāls, veidojot grandiozas ledus un sniega pilsētas.

Festivāla centrālais notikums ir 25.starptautiskais ledus skulptūru konkurss. Šis ir viens no prestižākajiem ledus skulptūru konkursiem pasaulē, uz kuru cīnīties par pasaules čempiona titulu ik gadu ierodas spēcīgākie ledus tēlnieki no visas pasaules. Šogad sacentās 34 komandas no 16 valstīm, kopā 68 mākslinieki.

Šogad Harbinā piedalījās gan vairāki iepriekšējo gadu čempioni, gan arī atzīti tēlnieki no visiem pasaules reģioniem: Amerikas Savienotajām Valstīm, Japānas, Dienvidkorejas, Ķīnas, Mongolijas, Tanzānijas, Krievijas, Taizemes, Malaizijas, Čīles, Somijas, Dānijas, Norvēģijas, Francijas, Lietuvas un Latvijas.

Pretendentu atlase dalībai konkursā notika pagājušā gada nogalē, kad žūrija izvērtēja iesūtītās skices un iepriekšējos darbus. Tiem, kuri izturēja atlasi, tika dota iespēja pierādīt savus spēkus elitārajā ledus konkursā.

Foto: publicitātes

Trīs dienas

Harbinā katrai komandai tika dots viens 2x2 metru liels un 60 centimetru biezs ledus bloks, kas

trīs dienu laikā apmēram mīnus 30 grādu salā meistaru rokās pārtapa par pasakainiem pūķiem, mitoloģiskiem tēliem, abstraktām kompozīcijām un iepriekš neredzētām ledus fantāzijām.

Kā skaidro Pirvics, Latviju Ķīnā pārstāvēja Jelgavas pilsētas komanda, kuras sastāvā ir Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Kultūra" direktors Buškevics un tēlnieks Īle.

Viņi abi kopā jau ir izcīnījuši medaļas vairākos starptautiskos ledus skulptūru konkursos. Buškevics ir idejas autors un direktors Latvijas starptautiskajam ledus skulptūru festivālam, kurš jau 13 gadus notiek Jelgavā, savukārt Īle jau 14 gadus pārstāv Latviju, izcīnot godalgas pasaules ledus un smilšu skulptūru konkursos.

"Alise brīnumzemē" / Foto: publicitātes

Latvijas komanda radīja skulptūru "Alise brīnumzemē", kurā attēlots mirklis, kad baltais trusis, sākoties truša gadam, ved Alisi caur burvju spoguli brīnumzemē.

Savu darbu veidojot, abi mākslinieki izmantojuši īpašu ledus apstrādes tehniku, kas skulptūras vērotājiem klātienē rada spoguļa, aizspogulijas un paralēlās telpas efektu.

Konkursantu darbus vērtējusi starptautiska profesionāla žūrija.

Piešķirot Kārlim un Mintautam pirmo vietu, žūrija īpaši uzteikusi Latvijas mākslinieku neordināro ideju un tās mākslinieciski profesionālo izpildījumu.

Jelgavas komanda plāno piedalīties arī festivālā Aļaskā, bet pirms tam tiks uzņemti viesi un radīti ledus mākslas darbi Jelgavā, kurā no 11. līdz 13. februārim norisināsies Latvijas 13.starptautiskais ledus skulptūru festivāls.

Pagājušā gada novembrī noslēdzās atlases konkurss Jelgavas ledus festivālam, kurā pieteicās 54 pretendenti no 17 valstīm. Žūrijas komisija, izvērtējot skices, katra mākslinieka spējas un pieredzes bagāžu, izvēlējās 26 mākslinieku darbus, kas pārstāvēs 13 valstis. Mākslinieki 6.februārī ieradīsies Jelgavā, lai veidotu ledus skulptūras par tēmu "Mana reliģija - brīvība".

Pirmo reizi festivālā piedalīsies mākslinieku komanda no Jakutijas, kura divus gadus pēc kārtas atstāja Latvijas komandu - Īli un Buškevicu - 2.vietā Magadanā notiekošajā festivālā "Magadanas kristāls".

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams