Tuvākās vienas vai divu nedēļu laikā vajadzētu būt skaidrāk redzamiem risinājumiem metalurģijas uzņēmuma «Liepājas metalurgs» finanšu problēmām, - šodien Liepājā pēc tikšanās ar uzņēmuma arodbiedrības pārstāvjiem atzina ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts. Arī Liepājas pašvaldības vadītājs Uldis Sesks apgalvo, ka ir gatavs darīt visu iespējamo, lai nodrošinātu uzņēmuma sekmīgu darbību.

Sarunās panākts zināms progress

Tiekoties ar uzņēmuma vadības pārstāvjiem, Pavļutam šodien radies priekšstats, ka sarunās panākts zināms progress. «Radās tāds iespaids, ka esam tikuši uz priekšu, jo mēs izklāstījām tos lēmumus, ko valdība būtu gatava pieņemt, bet kuru priekšnoteikums ir pilnīga informācija par uzņēmuma finanšu stāvokli un perspektīvām, līdz ar to uzņēmuma vadībai tika nodots valdības lūgums sadarbībā ar Valsts kasi visīsākajā laikā veikt padziļinātu pārbaudi par uzņēmuma finansēm un saimniecisko darbību. Mēs saņēmām vadības atzinumu, ka viņi sadarbosies un šo pārbaudi veiks,» informēja Pavļuts.

Ja uzņēmuma vadība izpildīs šos nosacījumus,

valdība sola diskutēt par tās ierosinātajiem priekšlikumiem

- palīdzību valsts galvotā kredīta pārstrukturēšanai un to, kādā veidā sniegt atbalstu saistībā ar elektroenerģijas maksājuma pieaugumu.

«Teorētiski ir iespējams domāt vēl par aizdevumiem no Valsts kases, ja tas ir nepieciešams īstermiņa finanšu grūtību risinājumam,» atzina Pavļuts, piebilstot, ka šis jautājums gan ir atsevišķi jādiskutē un viņš, nebūdams finanšu ministrs, nekādus solījumus nevarot dot.

«Varētu būt runa arī par kādiem citiem risinājumiem attiecībā uz izejvielu eksportu,» atzina Pavļuts.

Liepājas mērs par Liepājas metalurgu gatavs cīnīties

Tikmēr arī Liepājas pašvaldības vadītājs Uldis Sesks apgalvo, ka ir gatavs darīt visu iespējamo un neiespējamo, lai nodrošinātu smagās metalurģijas flagmaņa turpmāku sekmīgu un konkurētspējīgu darbību. Šādu gatavību mērs esot paudis vairākās publiskās uzstāšanās reizēs, arī tiekoties ar rūpnīcas vadību un strādniekiem, kā arī sarunā ar premjeru Valdi Dombrovski.

««Liepājas metalurgs» ir Liepājas centrālā aorta, protams, ir vēl osta, bet

bez metalurga pilsētas asinsrite tiks paralizēta un tā noasiņos

,» par Liepājas metalurga nozīmību saka Uldis Sesks. Gandrīz katra liepājnieka ģimene tādā vai citādā veidā ir saistīta ar Liepājas metalurgu, vai nu tā būtu darba vieta, vai arī darba vieta kādā citā uzņēmumā, kurā pakalpojumus un preces saņem Liepājas metalurgā strādājošie, skaidro pilsētas mērs. «Ja tiek aiztaisīts centrālais asinsvads, tad arī artērijās un vēnās neplūst asinis, par mazajiem asinsvadiem nemaz nerunājot,» tēlaini vēju pilsētas lielākā uzņēmuma lomu pilsētas dzīvē raksturo domes priekšsēdētājs.

Sesks atgādina, ka Liepājas metalurgam ir 130 gadu vēsture un tas pārcietis ne vienu vien krīzi un šī nav pati smagākā. Taču vienlaikus sakrīt globālā recesija metalurģijas nozarē Eiropā ar Latvijas nepārdomāto enerģētikas politiku, kas elektrības obligātās iepirkuma komponentes dēļ padara Liepājas metalurgu nekonkurētspējīgu ar saviem starptautiskajiem konkurentiem.


Liepājas mērs cer uz aktīvu rīcību no valdības puses, lai situāciju normalizētu, jo, pēc Seska pārliecības, valdības līmenī ir izpratne par Liepājas metalurga nozīmību un nepieciešamību palīdzēt uzņēmumam saglabāt ražotspēju un darba vietas.

Ministru vizīte Liepājā

Kā ziņots, šodien ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, labklājības ministre Ilze Viņķele (V) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (VL-TB/LNNK) devās darba vizītē uz Liepāju, kur tikās ar AS «Liepājas metalurgs» vadību un darbiniekiem, kā arī pašvaldības pārstāvjiem, lai uzklausītu viņu priekšlikumus uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai un informētu par valdībā aplūkotajām iespējamajām rīcības alternatīvām.

Vizītes mērķis ir iepazīties ar «Liepājas metalurga» vadības un pašvaldības pārstāvju priekšlikumiem uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, kā arī informēt par valdībā aplūkotajām iespējamajām rīcības alternatīvām, lai palīdzētu uzņēmumam šajā situācijā.

Kā ziņots, «Liepājas metalurga» valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs pagājušajā nedēļā informēja Saeimas deputātus, ka «Liepājas metalurga» valde nolēmusi uz laiku pārtraukt maksāt AS «Latvenergo» obligātā iepirkuma komponenti, kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem. Terentjevs informēja, ka laikā no 2008. līdz 2012.gadam kopumā obligātās iepirkuma komponentes veidā samaksāti 10,9 miljoni latu, bet 2013.gadā būs jāmaksā vairāk nekā deviņi miljoni latu.

Uzņēmuma darbinieki izteica vēlmi tikties ar vairākiem valdības ministriem, problēmu risināšanā iesaistījies arī premjers.

29.janvārī tikšanās laikā ar premjeru Valdi Dombrovski (V) «Liepājas metalurga» vadība izteikusi lūgumu atbrīvot uzņēmumu no «zaļās komponentes» maksāšanas un atļauju pārkreditēt valsts galvoto aizņēmumu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams