ASV dzīvojošais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts tika nominēts Amerikas Arhitektu institūta «Zelta medaļai 2013», iekļūstot šīs prestižās balvas kandidātu finālā. Tā ir starptautiska atzinība un augsts novērtējums arhitekta daudzu gadu radošam darbam, kurā nozīmīga vieta ir arī jaunās Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkai, pauda Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva.

Birkerta iekļūšana prestižās balvas finālā ir liels sasniegums, ar ko Latvijai ir iemesls lepoties. Amerikas Arhitektu institūta «Zelta medaļa» kopā ar «Prickera prēmiju» ir augstākie profesionālie novērtējumi arhitekta darbam, tā ir atzinība tiem arhitektiem, kuru darbs sniedzis būtisku ieguldījumu un paliekošu ietekmi arhitektūras nozares teorijā un praksē.

No trim finālistiem par uzvarētāju izraudzīts 1944.gadā dzimušais, kompānijas «Morphosis» dibinātājs Toms Meins, kurš ir arī «Prickera» prēmijas laureāts. Pasaule arhitektu Meinu pazīst kā Toronto un Sinsinati universitātes, Pomonas augstskolas, Sanfrancisko Federālās pārvaldes ēkas vai «Giant Group Campus» Šanhajā arhitektu.

ASV dzīvojošais latviešu arhitekts Birkerts, kurš aktīvi seko līdzi paša projektētās «Gaismas pils» celtniecībai, atzinis, ka juties pagodināts par nomināciju Amerikas Arhitektu institūta «Zelta medaļai». Viņš skaidroja, ka tas ir augsta līmeņa arhitektūras profesionāļu un akadēmiķu vērtējums un lēmums. Ar izvirzīšanu balvai ir atzīts Birkerta devums modernas arhitektūras progresā un jauno arhitektu izglītošanā, savukārt iekļūšana finālā apliecina arhitekta snieguma nozīmīgumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO