Pērn Rīgas lidostas tuvumā aktivizējušies lāzera spīdinātāju uzbrukumi lidmašīnām, šodien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Septiņi gadījumi

Civilās aviācijas aģentūras (CAA) direktors Māris Gorodcovs laikrakstam pastāstīja, ka kopumā ir fiksēti septiņi šādi gadījumi. Ņemot vērā, ka

šādi uzbrukumi ir ārkārtīgi bīstami, jo apžilbinātie piloti var izraisīt avāriju,

gaisa satiksmes traucētāju ķeršanā iesaistīta arī Drošības policija (DP).

"Šī problēma ir aktualizējusies visā Eiropas Savienībā. Decembrī Ķelnē nacionālo aviācijas aģentūru pasākumā lēma, kā samazināt lāzera staru izmantošanu. Ir valstis, kur gada laikā saņemti vairāki simti ziņojumu, ka nolaišanās laikā pilota kabīnē speciāli iespīdināts lāzera stars," stāsta CAA direktors.

Sods vairāki tūkstoši

Viņš norāda, ka CAA sadarbībā ar Rīgas lidostu, Latvijas gaisa satiksmi un DP sākusi darbu, lai likumdošanā noteiktu šāda veida administratīvos pārkāpumus. CAA izveidojusi sistēmu, kā, lidmašīnai vēl gaisā esot, tiesībsargājošās iestādes ķers spīdinātājus. "Agrāk likumdošanā bija sods līdz 250 latiem. Tagad paredzēts iestrādāt vairāku tūkstošu latu sodus. Darīsim visu, lai lidmašīnu traucētāju rīcība būtu demotivēta," laikrakstam stāsta Gorodcovs.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams