Kāda daudzbērnu ģimene no Sabiles palikusi bez ikdienas iztikas līdzekļiem tāpēc vien, ka banku sistēmā notikusi kļūme. Māte vēlējās no bankomāta izņemt bērna invaliditātes pabalstu 270 latu apmērā, taču tas neesot izdevies un pabalsta nauda no konta nozudusi. Tā vietā, lai bankas pārstāvji nekavējoties palīdzētu izmisumā nonākušajai klientei, tika paziņots, ka tikai mēneša laikā iespējams izmeklēt šo naudas mīklaino pazušanas lietu, tā trešdien ziņoja "Tautas balss".

Paliek bez pārtikas un zālēm

Sabiles iedzīvotāja Anna Kleina ir astoņu bērnu māte. Dienā, kad viņai bija paredzēta bērna invaliditātes pabalsta ieskaitīšana „Hipotēku bankas” kontā, Anna gājusi izņemt naudu uz vietējo „Latvijas Krājbankas” bankomātu. Ģimene bija iecerējusi nopirkt gan pārtiku, gan zāles slimajam bērnam.

Pēc klientes pieprasījuma „Latvijas Krājbankas” bankomāts uzrādījis naudas summas atlikumu kontā – 270 latus, taču darījums līdz galam tā arī neesot noticis, jo bankomāts neesot izdevis pieprasīto naudu. Anna nodomājusi, ka kļūdījusies, un vēlreiz ievadījusi vajadzīgās bankas konta paroles.

„Uzspiedu savus kodus, parādījās 2 lati un 25 santīmi,” tā raidījumam "Tautas balss" izmisusi stāstīja Anna. Sieviete apgalvoja, ka pabalsta nauda kontā bija ieskaitīta. Vairākas dienas Anna atkārtoti devusies pie bankomāta, taču bezcerīgi – tādējādi arī ģimene palikusi bez naudas līdzekļiem.

Bankā vaino pašu klienti

Tādēļ daudzbērnu māte bija aizbraukusi uz Talsiem, lai konsultētos ar „Hipotēku bankas” Talsu filiāles darbiniekiem. Bankā Annai tika izvirzīta versija, ka viņa pati, visticamāk, naudu esot izņēmusi. „Es paliku izmisumā,” atzina Anna. Turklāt banka informējusi, ka šo starpgadījumu varēšot izmeklēt tikai mēneša laikā.

„Hipotēku bankas” paziņojums pamatīgi satriecis astoņu bērnu māti, jo ģimenei nebija naudas pārtikai. Tāpēc satrauktā māte lūdza palīdzību "Tautas balsij" šīs situācijas risināšanā ar bankām. Raidījums, sazinoties ar „Latvijas Krājbanku”, noskaidroja, ka visa atbildība par notikušo esot jāuzņemas „Hipotēku bankai”, kurā atvērts klientes konts.

Tomēr „Latvijas Krājbankas” apgalvojumi, ka ar bankomātu viss esot kārtībā, neatbilda patiesībai. "Tautas balss" Sabilē pārliecinājās, ka bankomāts attiecīgajā brīdī nedarbojas. Savukārt „Hipotēku bankas” pārstāve Signe Jomanta skaidroja, ka pretenziju gadījumā klientam jāraksta iesniegums un katrs gadījums tiekot  izskatīts individuāli.

"First Data": Bankai vajadzēja palīdzēt uzreiz

Jomanta norādīja: „Ne vienmēr mēs varam izskatīt gadījumu tūlīt un tagad, jo tur ir iesaistītas citas puses.” Tikmēr šos bankas paskaidrojumus apšauba uzņēmumā „First Data”, kas pārrauga bankomātu darbības tehnisko pusi.

„First Data” izpilddirektore Zanda Brīvule-Jansone "Tautas balsij" atzina, ka šis bijis tāds standarta gadījums un bankai vajadzēja varēt palīdzēt ātri. Brīvule-Jansone skaidroja: „Notiek kāds sakaru pārrāvums pa vidu, un tā ziņa, ko „Hipotēku banka” sūtīja „Krājbankai” sistēmiski, ka darījums ir apstiprināts un naudu drīkst izmaksāt, netika aizsūtīta. Savukārt „Hipotēku banka” domāja, ka ir aizsūtījusi, bet „Krājbanka” neko nebija saņēmusi.”

Ģimene tiek pie naudas

„Hipotēku banka” tomēr uzskata, ka jāievēro pretenziju izskatīšanas kārtība, kāda ir noteikta bankā. Līdz ar to klienta pretenzijas izskatīšanas laiks esot no vienas darba dienas līdz pat 120 darba dienām.

Tomēr "Tautas balss" iesaistīšanās devusi rezultātu, jo Anna ar ģimeni jau nākamajā dienā pēc problēmas risināšanas ar televīzijas starpniecību tikusi pie naudas, kas bija nozudusi banku sistēmas kļūmes dēļ, nevis klientes vainas dēļ.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO