Valsts prezidents Andris Bērziņš neizmantos veto tiesības un izsludinās Eiro ieviešanas likumu, pastāstīja prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne.

Viņa apliecināja, ka Valsts prezidenta kanceleja piektdienas pēcpusdienā ir saņēmusi četru Saeimas deputātu ‒ Kārļa Seržanta, Ivetas Grigules, Jāņa Vucāna un Ilonas Jurševskas ‒, kā arī Danas Reiznieces-Ozolas, kas saistībā ar bērna kopšanas atvaļinājumu ir nolikusi deputāta mandātu, parakstītu lūgumu atdot Saeimai otrreizējai caurlūkošanai Eiro ieviešanas likumu.

Tomēr Krapāne atzina, ka prezidents uz deputātu lūgumu neatsauksies un izsludinās likumprojektu. Likums paredz, ka prezidents veto tiesības attiecībā uz kādu likumprojektu var izmantot 10 dienu laikā, un attiecīgi šis termiņš beigtos svētdien, 10.februārī, taču, ņemot vērā, ka deputātu iesniegums saņemts tikai piektdienas pēcpusdienā, prezidentam nepietiks laika visu argumentu un iesaistīto pušu uzklausīšanai, sasaucot attiecīgas tikšanās, tāpēc veto tiesības viņš neizmantos, paskaidroja prezidenta preses sekretāre.

Prezidents projektu parakstīs

Kad prezidents no Saeimas saņems Eiro ieviešanas likumprojektu, viņš to parakstīs, sacīja Krapāne.

Opozīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas deputāte Iveta Grigule, kas ierosināja parakstu vākšanu lūgumam atdot minēto likumprojektu izskatīšanai Saiemā, aģentūrai BNS norādīja, ka prezidenta lēmums Eiro ieviešanas likumu tomēr izsludināt neapstādinās plānus vērsties citās instancēs.

«Ja prezidents tā ir nolēmis, tad tā arī būs. Taču tas nenozīme, ka neturpināsim pārējos sāktos ceļus. Vērsīsimies gan Satversmes tiesā, gan arī nopietni gatavosim likumprojektus Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK). Pusceļā nepaliksim, jo ir ļoti liela pārliecība, ka šis [eiro ieviešana] ir tautas nobalsošanas jautājums,» sacīja Grigule.

Grigule iesniedz lūgumu neparakstīt

Grigule piektdien Valsts prezidentam nosūtījusi vēstuli ar lūgumu Saeimai atdot atpakaļ eiro ieviešanas kārtības likumprojektu.

Vēstulē Valsts prezidents lūgts atdot izskatīšanai Saeimā eiro ieviešanas likumu, kā arī tajā minēti vairāki punkti, ar ko, pēc deputātu uzskata, vajadzētu papildināt Saeimas atbalstīto likumprojektu. Vēstulē Bērziņš arī aicināts rosināt tautas nobalsošanu par eiro ieviešanu.

Grigule arī pavēstīja, ka turpina izstrādāt likumprojektus iesniegšanai Satversmes tiesā un CVK. Viņa ir gatava arī vākt 30 tūkstošu Latvijas iedzīvotāju parakstus tautas nobalsošanas rīkošanai.

CVK 31.janvārī nolēma nesākt parakstu vākšanu par partijas «Vislatvijas Sociāldemokrātu kustības «Par Neatkarīgu Latviju«» ierosināto referenduma likumprojektu par eiro ieviešanu Latvijā. Gandrīz visi CVK padomes locekļi atzina, ka iesniegtais likumprojekts ir nepilnīgi izstrādāts.

Koalīcija savukārt noraida nepieciešamību Latvijā rīkot referendumu par eiro ieviešanu, norādot uz ieguvumiem, pievienojoties eiro zonai, kā arī uzsverot, ka Latvijas iedzīvotāji par eiro ieviešanu balsoja, jau lemjot par iestāšanos Eiropas Savienībā. Tiek arī norādīts, ka sabiedrības viedoklis par eiro ieviešanu uzlabojas, turklāt eiro ieviešanas ieguvumu izskaidrošanas kampaņa sniegs atbildes uz atlikušajiem jautājumiem.

Latvijas gatavojas pievienoties eiro zonai no 2014.gada 1.janvāra.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO