Saeima ceturtdien skatīšanai Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā nodeva lēmumprojektu par deputāta Valērija Kravcova ("Saskaņas centrs", SC) izslēgšanu no parlamenta sastāva.

Par to balsoja 61 deputāts, pret bija visi 26 SC pārstāvji , bet atturējās pieci parlamentārieši no frakcijas "Par labu Latviju" (PLL). Balsojumā nepiedalījās Guntis Ulmanis, Māris Kučinskis, Inese Šlesere (PLL) un Boriss Cilevičs (SC).

Viens no lēmumprojekta atbalstītājiem Dzintars Rasnačs (""Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK") aģentūrai BNS paskaidroja, ka Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija varēs uzaicināt Valsts valodas centra vadītāju un Kravcovu, lai vienotos par termiņu valsts valodas zināšanu pārbaudei.

Saeimas komisija, pieaicinot ekspertus no Saeimas Juridiskā biroja un deputātus no Saeimas Juridiskās komisijas, varēs izstrādāt papildu grozījumus Saeimas Kārtības rullī, paredzot, ka gadījumos, ja kāds Saeimas deputāts atsakās no likumā noteiktās valsts valodas pārbaudes vai no tās izvairās, Saeima balsojumā varētu lemt par viņa izslēgšanu. Šādu grozījumu projektu var iesniegt jebkurš deputāts. Pašlaik, pēc Rasnača vārdiem, problēma ir iespēja atteikties un izvairīties no valsts valodas pārbaudes. "Tas ir vienīgais baltais plankums šajā situācijā," viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka ceturtdien Saeimas darba kārtībā bija iekļauts Nacionālās apvienības ""Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK" lēmumprojekts par deputāta Valērija Kravcova izslēgšanu no Saeimas un tā nodošanu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijai. To bija parakstījuši arī divi "Vienotības" deputāti.

Nacionālā apvienība lūdza izslēgt Kravcovu, atsaucoties uz Saeimas Kārtības ruļļa 18.pantu. Tajā teikts, ka deputātu ar Saeimas lēmumu var izslēgt no Saeimas sastāva, ja pēc viņa pilnvaru apstiprināšanas tiek konstatēts, ka viņš neprot valsts valodu tādā līmenī, kāds nepieciešams profesionālo pienākumu veikšanai.

Gan Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), gan "Vienotības" deputāti uzskatīja, ka jāizstrādā mehānisms latviešu valodas pārbaudei, kāda pašlaik nav, tādējādi izslēgšana ir juridiski neskaidra.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams