Abas Latvijas filmas, kas bija iekļautas 63. starptautiskā Berlīnes kinofestivāla «Generation Kplus» sadaļā (auditorijai no 4 gadu vecuma), sestdien saņēma apbalvojumus. Jāņa Norda pilnmetrāžas spēlfilma «Mammu, es tevi mīlu» ieguva starptautiskās žūrijas balvu un 7500 eiro naudas balvu. Savukārt Ēvalda Lāča animācijas filma «Eži un lielpilsēta» ieguva žūrijas balvu, kā arī bērnu žūrijas diplomu.

Nozīmīgo balvu par filmu «Mammu, es tevi mīlu» klātienē saņemt devās filmas režisors Jānis Nords un producente Alise Ģelze.

Šobrīd filmai ir pievērsta pastiprināta starptautisko kino festivālu uzmanība un filmas dalība ir apstiprināta jau vairākos nozīmīgos kino festivālos ASV.

Filmas pirmizrāde Latvijā būs 21.februārī.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls ir viens no svarīgākajiem kinofestivāliem pasaulē. Festivālā tiek izrādītas līdz pat 400 filmu, aptuveni 20 filmas sacenšas par festivāla galvenajām balvām - «Zelta lāci» un «Sudraba lāci».

Berlīnes kinofestivāla «Zelta lāci» saņem rumāņu režisora Pētera Necera filma «Child's Pose»

Prestižā Berlīnes kinofestivāla galveno balvu - «Zelta lāci» - sestdien saņēmusi rumāņu režisora Pētera Necera filma «Pozitia Copilului» (angliskajā nosaukumā - «Child's Pose»).

Filma vēsta par valdonīgu māti, kas izmanto savu sociālo stāvokli, lai paglābtu no cietuma dēlu, kurš ar automašīnu nobraucis pusaugu zēnu.

Labākā aktiera gods šogad Berlīnes kinofestivālā ticis Bosnijas čigānu tautības aktierim Nazifam Mujidžam par lomu filmā «Epizoda u zivotu beraca zeljeza» («An Episode in the Life of an Iron Picker»), kas saņēmusi arī žūrijas «Grand Prix» un «Sudraba lāča» balvu kā otrā labākā filma.

Savukārt par labāko aktrisi atzīta čīliešu aktrise Paulina Garsija par tēlojumu filmā «Gloria».

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO