Sinoptiķi prognozē, ka jau pavisam drīz laiks kļūs siltāks un varēs domāt par drīzu pavasari. Portāls TVNET piedāvā dažas idejas, kā pasteidzināt pavasara atnākšanu. Kaut vai savās domās, attieksmē un mājoklī.

Pavisam vienkāršs līdzeklis, kā stiprināt organismu pēc garās ziemas, ir sīpollociņi. Pašu izaudzēti lociņi ir ne tikai ļoti veselīgi, bet arī garšīgi.

Sīpolloki satur mikroelementus, vitamīnus un citas derīgas lietas.

Loki palīdz mazināt nespēku, miegainību, reiboņus un nogurumu.

Sīpolloku iegūšanai rīkojas pavisam vienkārši. Ielej glāzē ūdeni, ieliek tajā sīpolu un noliek gaismā uz palodzes. Jau pēc nedēļas sīpolam būs izauguši zaļi «matiņi», ar ko varēs bagātināt brokastu biezpienu vai omleti.

Vēl viens gards un veselīgs pavasara kārums organismam ir diedzētās sēklas.

Diedzēt var redīsu, lucernas, sinepju, kressalātu, krešu, saulespuķu, sarkano biešu, sinepju, sarkano un zaļo kāpostu sēklas, kviešu, miežu, rudzu, griķu un auzu graudus, Ķīnas pupiņas, lielos pelēkos zirņus, lēcas.

Galvenais, lai sēklas un graudi nebūtu kodināti.

Labāk iegādāties sēklas, kas paredzētas diedzēšanai.

Dīgšanas laikā svarīgi sēklas skalot. Sēklas parasti dīgst dažas dienas. Uzturā visvērtīgākie ir diedzējumi ar aptuveni puscentimetru gariem asniem.

Domājot par vitamīniem, iesakām arī svaigi spiestās sulas. Jāatceras, ka tās var spiest ne tikai no augļiem un ogām, bet arī dārzeņiem un zaļumiem.

Vislabāk sulas ir spiest no vietējiem augļiem un dārzeņiem.

Sulas organismam ir daudz vieglāk pārstrādāt nekā augļus vai dārzeņus.

Taču dietologi neiesaka mest ārā biezumus, kas paliek pāri pēc sulu spiešanas. Tos var labi izmantot pankūkām, salātiem, sacepumiem un zupām.

Atcerieties - pavisam drīz būs klāt arī bērzu sulu laiks.

Pēc labas un veselīgas maltītes ieteicams izkustēties. Gandrīz visi fizioterapeiti atzīst, ka

vairums cilvēku ikdienā kustas pārāk maz un reti.

Pavasaris ir īstais laiks, lai mainītu šo statistiku pozitīvā virzienā!

Ne vienmēr vajadzīgs abonements dārgā sporta klubā vai TV reklāmās noskatītais brīnumtrenažieris. Ir arī lētākas alternatīvas. Piemēram, piemājas mežs vai vietējais parciņš, kurā katrs var izstaigāties, izskrieties un izstaipīties.

Tuvojas maratonu sezona. Varbūt šogad tajā būs par vienu dalībnieku vairāk?

Pavisam drīz nokusīs sniegs, un tad jau droši varēsim vilkt ārā savus riteņus, skrituļslidas un skrituļdēļus. Taču sezonas sākumā īpaša vērība jāpievērš satiksmes drošībai.

Jāsaprot, ka daļa autovadītāju pa garajiem ziemas mēnešiem paguvuši piemirst par mazāk aizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, tostarp riteņbraucējiem.

Par drošību jāatceras, arī ķeroties pie lielās pavasara tīrīšanas un logu mazgāšanas. Ja vien neesat cirka māksliniece, labāk iztikt bez pārgalvīgiem trikiem.

Lielās tīrīšanas laikā ieteicams atbrīvoties no dažādām sakrātām, bet jau ilgāku laiku nelietotām lietām.

Ja ziema pavadīta Latvijā, organisms ir ļoti noilgojies pēc siltuma un saulītes. Lai to kompensētu, šad tad var iegriezties solārijā. Protams, ar mākslīgo sauli nevajag pārspīlēt! Jāatceras onkologu brīdinājumi necepināties solārijā pārāk bieži un ilgi.

Pavasara noskaņu pievilināšanai iesakām arī atbilstošu mūziku. Kāpēc lai tā nebūtu kāda mūsu pašu Latvijā tapusi melodija?

Labākas pašsajūtas labad daudz sieviešu iesaka apmeklēt kosmetologu, frizieri vai citu skaistumkopšanas speciālistu. Varbūt tieši pavasarī ir vērts ļauties kardinālām pārmaiņām, piemēram, nogriežot vai nokrāsojot matus citā tonī.

Sevis palutināšana noteikti uzlabos garastāvokli!

Pavasara tuvošanās dēļ varam pamazām mainīt arī garderobi.

Pat ja pagaidām vēl negribas likt nost biezo ziemas mēteli, varbūt var to atdzīvināt ar košākiem akcentiem, piemēram, gaišu šallīti vai cimdu pāri.

Ne vienmēr pavasarīgs apģērbs nozīmē plānu jaciņu un salīgu sajūtu.

Esam noguruši no ziemas

To, ka gandrīz visi esam noilgojušies pēc pavasara, apstiprina arī februāra «Snapshots» aptaujas dati. 93% aptaujāto atzīst, ka gaida pavasari.

Biežāk nekā vidēji pēc pavasara ir noilgojušās sievietes (97%), kā arī aptaujātie vecumā no 30 līdz 39 gadiem (95%).

72% cilvēku uzsver, ka pavasari gaida ļoti, ļoti.
Foto: Snapshots

Un noslēgumā kāda iepriecinoša ziņa visiem pavasara gaidītājiem. Jau nākamnedēļ iespējami +7 grādi!

Lai mums visiem izdodas izbaudīt silto laiku!

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams