Jelgavā ierodas Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla dalībnieki, lai rīt sāktu veidot individuālās skulptūras, informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Kultūra" projektu vadītājs Ivars Pirvics.

Savukārt no otrdienas līdz piektdienas rītam tēlnieki pa diviem apvienosies komandās, radot 13 lielās skulptūras, kuru tapšanai tiks izmantoti divpadsmit 1x0,50x0,30 metrus lieli ledus bloki.

Jau ziņots, ka Jelgavā Uzvaras parkā top 35 metrus garš ledus slīdkalniņš. Slīdkalniņu veido ceļu būvniecības sabiedrības "Igate" darbinieki. Ikviens 13. starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētājs kalniņu varēs iemēģināt no 11. līdz 13. februārim.

Šā gada Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla tēma ir "Mana reliģija - brīvība",

un jau pirmdien Uzvaras parkā taps 26 mākslinieku individuālās brīvības skulptūras, bet dienu vēlāk sāksies darbs pie 13 lielajām ledus komandu skulptūrām.

Kā skaidro Pirvics, Uzvaras parkā pašlaik vēl notiek pēdējā sagatavošanās, lai, 30 ledus māksliniekiem ierodoties Jelgavā, nebūtu ne mazākās aizķeršanās, sākot strādāt.

FOTO: publicitātes

Kopš pagājušā gada marta Jūrmalā firmā "FrostiArt"

  īpašos apstākļos salst 40 tonnas ledus, kurš šīs nedēļas beigās tiks nogādāts Uzvaras parkā,

lai no tā tiktu veidotas kā individuālās mazās skulptūras, tā arī komandu darbi.

Šogad ledus skulptūru festivālā piedalīsies rekordliels pasaulē atzītu mākslinieku skaits kopumā no 12 valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Nīderlandes, Francijas, Bulgārijas, Ukrainas, Ungārijas, Somijas, Īrijas un Lielbritānijas. Festivāla apmeklētāji varēs iepazīties gan ar Jakutijas mākslinieku izslavēto reālismu, kas izpaužas filigrāni veidotās detaļās, gan ar tēlnieku abstrakto brīvības idejas domu lidojumu.

Paralēli festivāla konkursa darbiem tiks izgatavoti arī papildu ledus un sniega tēlniecības objekti. Latviešu tēlnieki, tēvs un dēls Ģirts un Gaits Burvji, būvēs astoņus metrus garu "Smirnoff" ledus bāru liela vikingu kuģa formā, kurš ar devīzi "Iepūt burās!" dreifēs pasaules ūdeņos, popularizējot brīvības ideju.

Savukārt lietuviešu ledus un smilšu skulptūru tēlnieks Andrius Petkus veidos Baltijā garāko sniega skulptūru 27 metru garumā.

Ledus skulptūru festivāla laikā 12. februārī tiks atklāts vortāls radošām personībām - "makslinieks.lv", un sadarbībā ar to Uzvaras parkā taps pirmā apgleznotā sniega siena sešu metru garumā.

Apmeklētājiem Uzvaras parks būs atvērts 11.februārī no plkst.16 līdz 24, savukārt 12. un 13.februārī - no plkst.10 līdz 24.

Ar tumsas iestāšanos katru stundu notiks skulptūru muzikālās gaismu spēles, bet deviņos vakarā visas skulptūras izgaismosies sinhronizētā mūzikas, gaismas un pirotehnikas šovā.

FOTO: publicitātes

Laureātu apbalvošana notiks 11.februārī plkst.19, un naudas balvas tiks piešķirtas kā par labākajiem atzītajiem trim individuālo skulptūru autoriem, tā arī pirmajām trim komandām.

Uzvarētājus noteiks pašu mākslinieku iekšējā balsojumā, taču, lai garantētu vērtējuma objektivitāti, līdztekus darbus vērtēs īpašā festivāla Goda žūrija.

Paralēli skulptūru aplūkošanai tiks piedāvāta plaša kultūras programma - 11.februārī ar deju studijas "Benefice" un horeogrāfes Annikas Andersones uzvedumu plkst.18.30 plānots 13. starptautiskā Ledus skulptūru festivāla atklāšanas un apbalvošanas pasākums.

Pirmajā festivāla dienā uzstāsies dziedātājs Andris Ērglis, bet Latvijā vienīgā perkusiju grupa "Samba de Riga" gādās par šovu un performanci kopā ar lietuviešu dūdu meistaru un multimākslinieku Vili Matuti, kurš ir ledus tēlnieks un festivāla dalībnieks.

12.februārī Uzvaras parkā viesi aicināti uz Valentīndienas ieskaņu un līdztekus skulptūru apskatei baudīt Ivo Fomina sniegumu, bet 13.februārī iecerēta ģimenes diena. Plkst. 12 un 14 mazākie apmeklētāji varēs sekot līdzi Rīgas Leļļu teātra izrādei "Sals un zaķis", plkst.18 uz skatuves ar koncertprogrammu kāps brāļi Riči, plkst.18.50 - Aija Andrējeva jeb Aisha.

Šogad uz Ledus skulptūru festivālu aicinās arī starptautiskā tūrisma izstāde "Balttour", kas paralēli festivālam norisināsies Ķīpsalas izstāžu centrā Rīgā. Pie tā tiks uzbūvēts ledus bārs, kurā uzkavējoties ikviens TV ekrānos varēs sekot līdzi skulptūru izgatavošanas procesam Jelgavā, aicinot arī pašiem kļūt par Ledus skulptūru festivāla apmeklētājiem.

Informācijai par gaidāmo festivālu var sekot līdzi interneta mājaslapās "jelgava.lv" un "icelv.lv".

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO