Apvienība "Par labu Latviju" sašķeļas, jo uzņēmēji, kas izveidoja kustību "Par labu Latviju", savus pārstāvjus apvienības valdē nevirzīs un turpinās darboties atsevišķi, informēja PLL preses sekretārs Ģirts Dripe.

Papildināts ar Šķēles viedokli

Uzņēmēji esot secinājuši, ka "minimālie mērķi ir sasniegti - PLL ir pārstāvēta 10.Saeimā", bet biznesmeņiem risināt savas problēmas esot ērtāk, atrodoties ārpus politiskās apvienības.

Līdz ar to turpmāk PLL sastāvā būs tikai piecas politiskās partijas: Tautas partija, PLL/LC, "Vienota Rēzekne", "Ogres novadam" un "Latgales tauta", bet PLL valdē būs šo partiju priekšsēdētāji Andris Šķēle, Ainārs Šlesers, Jurijs Petkevičs, Edvīns Bartkevičs un Mečislavs Vēveris.

Dripe pamatoja, ka valde ir samazināta, lai ātrāk pieņemtu lēmumus.

Paredzams, ka jau pirmdien būs zināms jaunais PLL līderis, jo pirmdien notiek arī tautas kustības pārstāvju sanāksme.

Šķēle uzņēmēju aiziešanu no PLL valdes nesaista ar pieticīgajiem Saeimas vēlēšanu rezultātiem

Tautas partijas (TP) līderis Andris Šķēle neuzskata, ka uzņēmēju aiziešana no politisko partiju apvienības “Par labu Latviju” (PLL) valdes ir jāsaista ar pieticīgajiem Saeimas vēlēšanu rezultātiem, sacīja viņa palīgs Saeimā Sergejs Seņkāns.

Uzņēmēju lēmums darboties atsevišķi no apvienības "Par labu Latviju" (PLL) vēl neliecina par tās šķelšanos, jo sadarbība ar uzņēmējiem tikšot turpināta,

uzsver Šķēle.

Uzņēmēji esot ieguvuši, ko vēlējušies – savu lobiju parlamentā, taču nevēloties ar politiku nodarboties ikdienā. “Savu uzdevumu viņi ir paveikuši, tāpēc turpmāk tas ir darbs politiķiem,” Šķēles viedokli pauda Seņkāns.

Šajā gadījumā neesot nozīmes, vai Saeimā iegūti desmit, piecpadsmit vai divdesmit mandātu. Neviens uzņēmējs neesot arī izteicies, ka turpmāk neatbalstīs apvienību, norādīja Seņkāns.

Šķēle uzskata, ka PLL darbību šāds uzņēmēju solis neietekmēs, jo PLL valdē turpinās strādāt pieci politiķi.

“Ievēlētie politisko partiju pārstāvji un tautas kustības pārstāvis Guntis Ulmanis turpinās darbu pie programmas realizācijas Saeimas frakcijā "Par labu Latviju". Savukārt uzņēmēji, kas apvienojušies tautas kustībā, vienojās, ka, nepiedaloties ikdienas politiskajā darbā, uzturēs programmas idejas caur Saeimas frakciju un nozaru organizācijām. Līdz ar to turpmāk partiju apvienības valdē strādās piecu politisko partiju pārstāvji,” pirmdien pieņemto uzņēmēju lēmumu ar sava palīga starpniecību izskaidroja Šķēle.

Ulmani apvienības PLL vadītāja amatā nomainīs uzņēmējs

Kā jau ziņojām, šodien PLL nolēma par pusi samazināt valdes locekļu skaitu, atstājot tajā piecu apvienībās sastāvā ietilpstošo partiju priekšsēdētājus un piedāvājot kustībai PLL izvirzīt darbam valdē divus pārstāvjus, viens no kuriem kļūtu par PLL priekšsēdētāju.

Tautas kustības vadītājs ir Andrejs Ēķis. Savukārt apvienības valdē no uzņēmējiem līdz šim darbojās Aivars Ločmelis, Aleksandrs Milovs, Guntis Rāvis, Atis Sausnītis, Juris Savickis un Aleksejs Šeiņins.

Politiskās apvienības PLL valdes priekšsēdētājs bija eksprezidents Guntis Ulmanis, kurš paziņoja par vēlmi atstāt šo amatu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams