Vakar Rīgā reģistrēts kārtējais gadījums, kad personas, uzdodoties par sociālajiem darbiniekiem, apzog sirmgalvi. Trīs sievietes kādai kundzei, kuri ir vairāk nekā 80 gadu, vakar šādā veidā nozagušas 300 latus.

Kā  informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes preses pārstāvis Toms Sadovskis, vakar Juglā, Murjāņu ielā, pie kādas sirmgalves dzīvokļa durvīm piezvanījušas trīs sievietes, uzdodoties par sociālajām darbiniecēm un piedāvājot iepazīstināt ar dienesta sniegtajiem pakalpojumiem. Pensionāre pēc šo sieviešu pabūšanas viņas dzīvesvietā secinājusi, ka viņai pazuduši 300 lati. Kundze nekavējoties vērsusies policijā.

Dzīvoklī atradās arī sirmgalves vīrs. Pirmā pie durvīm piezvanījusi aptuveni 25 gadus veca sieviete, tumšmate, kura sacījusi, ka pensionāriem jāsamaksā 90 lati, lai turpmāk saņemtu dienesta pakalpojumus. Vecais vīrs arī iedevis šo naudu. Tad parādījusies otrā sieviete - arī aptuveni tāda pat vecuma, kura turpinājusi runāt par pakalpojumu sniegšanu. Visbeidzot dzīvoklī parādījusies arī trešā - aptuveni 40-45 gadus veca sieviete. Visas trīs runājušas krievu valodā, bija ģērbušās tumšā apģērbā.

Pēc viņu aiziešanas pāris sapratis, ka pazuduši vēl 210 lati papildus jau 90 atdotajiem latiem.

Policija atgādina, ka sociālā dienesta darbinieks par savu vizīti pie kādas personas iepriekš vienmēr pabrīdinās, turklāt katram sociālajam darbiniekam ir jābūt apliecībai ar fotogrāfiju, vārdu un uzvārdu. Ja persona šādu apliecību nevar uzrādīt, tad nevajadzētu svešiniekus tik vieglprātīgi ielaist savās mājās, iesaka policija.

Jau ziņots, ka savukārt Kurzemes iecirkņa darbinieki 7.februārī aizturējuši 1976.gadā dzimušu vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par kādas kundzes apzagšanu. Vīrietis bija uzdevies par sociālo darbinieku un pensionārei no dzīvokļa nozadzis maku, kurā atradās pensija.

21.janvārī pie pensionāres dzīvokļa Dreiliņu ielā durvīm piezvanīja vīrietis, kurš teicās esam sociālais darbinieks un grib pastāstīt par dienesta piedāvātajiem pakalpojumiem. Kundze viņam noticēja un ielaida dzīvoklī.

Vīrietis klāstījis, ka var pensionārei piedāvāt humānās palīdzības mantas, reizi nedēļā viņu apciemot, lai uzklausītu viņas vēlmes un lūgumus. Pēc sarunas viņš aizgāja, bet pensionāre pamanīja, ka viņai pazudis maks.

Aprunājoties ar kaimiņiem, pensionāre uzzināja, ka vīrietis mēģinājis iekļūt arī citos šajā kāpņu telpā esošajos dzīvokļos, bet nav ielaists. Tad viņa sapratusi, ka ir apzagta, un vērsās policijā, kur tika sākts kriminālprocess.

7.februārī zaglis tika aizturēts. Viņš jau iepriekš ir bijis tiesāts. Policijai ir pamatotas aizdomas, ka vīrietis varētu būt paveicis vēl arī citas analogas zādzības, tādēļ aicina atsaukties iespējamās cietušās personas.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams