Valsts valodas centrs sācis pārbaudi autoskolā „Koni”, lai izvērtētu pasniedzēju spējas apmācīt klientus valsts valodā atbilstoši likumdošanā noteiktajām prasībām. Šajā autoskolā kāda jauniete jau pirmajā nodarbībā bijusi spiesta mācību vielu klausīties krievu valodā, lai gan pirms līguma noslēgšanas ar autoskolu, viņa par to neesot brīdināta, piektdien ziņoja raidījums „Tautas balss”.

Vilšanās jau pirmajā nodarbībā

Kristīne 31.janvārī devusies uz autoskolu „Koni”, lai izietu autovadītāju B kategorijas kursus. Autoskolai bijusi laba akcijas piedāvājuma cena par mācībām, un jauniete prasīto naudas summu samaksājusi jau pirms nodarbību sākuma.

Taču, pēc līguma noslēgšanas aizgājusi uz pirmo mācību nodarbību, Kristīne sapratusi, ka nespēs šajā autoskolā mācības turpināt, vēstīja „Tautas balss”.

Kristīne stāstīja: „Aizejot uz pirmo nodarbību, sagaida liels pārsteigums, apmācība notiek krievu valodā. Brīdināts par to nekas nav, līgums latviešu valodā un, tā kā dzīvoju Latvijā, uzskatu, ka man ir tiesības saņemt apmācību latviešu valodā.”

Klientei nevēlas atmaksāt naudu

Tā kā jauniete jau pirmajā nodarbībā neesot sapratusi pasniedzēja stāstīto un viņš arī neesot iedziļinājies uzdotajos jautājumos, kā arī uz tiem atbildējis nesaprotami, tika nolemts pieprasīt naudas atmaksu no autoskolas „Koni”.

„Vērsos autoskolā ar iesniegumu atmaksāt man naudiņu par apmācībām, ko esmu samaksājusi par pakalpojumu, kuru es neizmantoju. Iesniegumā rakstīju, ka mani neapmierina tas, ka netiek nodrošinātas mācības pilnībā latviešu valodā,” norādīja Kristīne.

Taču tad sākusies kursantes sūtīšana no viena pie otra skolas administrācijā, līdz ticis atbildēts, ka iemaksāto naudu neatmaksās, jo no „Koni” puses neesot pārkāpumu. „Viss stāsts ir par to, ka viņi nav vainīgi, bet vainīga esmu es, jo man vienkārši, pēc kaut kādiem viņu pieņēmumiem, nepatīk krievu tautības cilvēki,” šokēta ir Kristīne.

VVC pārbaudīs pasniedzēju zināšanas

Kristīne norādīja, ka „Koni” direktors esot apstrīdējis viņas prasību un aizstāvējis savus darbiniekus. „Tad, kad es atbildēju, ka man diemžēl nav garantijas, ka saņemšu kvalitatīvi to visu [apmācību], man tika atbildēts: tad griezieties tur, kur ar jums runās latviešu valodā,” stāstīja Kristīne.

Kā informēja „Tautas balss”, šobrīd Valsts valodas centrs (VVC) esot sācis pārbaudi autoskolā „Koni”. VVC Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis atzina, ka Kristīnei ir tiesības pieprasīt, lai mācības notiktu valsts valodā.

„Ir sākta lietvedība administratīvo pārkāpumu lietā, mums mēneša laikā ir jāsniedz atbilde. Mēs pārbaudīsim, vai visi pasniedzēji spēj mācīt arī valsts valodā pietiekami augstā līmenī,” skaidroja Kursītis.

Patērētājas tiesības - pārkāptas

Arīdzan Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) uzsvēra, ka Kristīnei šajā gadījumā ir tiesības saņemt pakalpojumu, kā tas bijis paredzēts, vai arī pretējā gadījumā autoskolai jāatmaksā klientei nauda.

PTAC Komunikāciju daļas vadītāja Ilze Žunde norādīja: „Raugoties uz šo situāciju tīri teorētiski, kā es saprotu, tad patērētājam netika sniegta informācija, kas ir būtiska, lai varētu izmantot atbilstoši šo  pakalpojumu.”

Centrā ieteica kā Kristīnei, tā arī citiem, kas saskārušies ar šādām problēmām, vērsties PTAC, kur tiks sniegts atbalsts situācijas risināšanā.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO