Grieķijā šodien notiek ģenerālstreiks. Ielās izgājuši arī tūkstošiem protestētāju. Sākoties sadursmēm, policija pret demonstrantiem izšāvusi asaru gāzi, ziņo BBC.

Aplēses liecina, ka galvaspilsētas Atēnu ielās izgājuši vairāk nekā 30 000 cilvēku. Protesta dalībnieki cauri pilsētai šodien devās parlamenta virzienā.

Jaunākā informācija liecina, ka pilsētā sākušies nemieri. Radikālāk noskaņotie demonstrētāji drošības spēkus apmētā ar akmeņiem un degmaisījuma pudelēm, savukārt policija atbildējusi ar asaru gāzi.

AFP/LETA

Grieķus sadusmojuši valdības publiskotie taupības plāni. Ģenerālstreiks paralizējis valsts sabiedrisko transportu, atcelti arī desmitiem lidojumu. Grieķijā slēgtas daudzas skolas un slimnīcas sniedz tikai ārkārtas pakalpojumus. Streikam pievienojušies arī daudzi mazie uzņēmēji, tādēļ slēgti arī veikali un netiek sniegti citi pakalpojumi.

AFP/LETA

Grieķija, saņemot starptautisko aizdevumu, līdzīgi kā Latvija, apņēmusies veikt daudzas sāpīgas reformas, apcirpt algas, celt nodokļus un īstenot citus nepopulārus lēmumus. Pagājušā gada maijā Grieķija no Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda saņēma 110 miljardus eiro lielu aizdevumu. Reformām sākoties, plaši streiki un demonstrācijas Grieķija notika jau pagājušajā gadā. Šogad šis valstī ir pirmais ģenerālstreiks.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams