Šodien Latvijā sākas tautas skaitīšana, kas norisināsies līdz 31.maijam, un tās laikā tiks iegūta informācija ne tikai par pastāvīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, bet arī mājokļiem.

Pirmā kopš iestāšanās ES

Šī būs pirmā Latvijas tautas skaitīšana kopš iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un pirmā, kurā anketas būs pieejamas internetā.

Šodien ar ekonomikas ministra Arta Kampara (V) un Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) vadītājas Aijas Žīgures piedalīšanos notiks preses konference, kurā tiks stāstīts par tautas skaitīšanas norisi, kā arī rezultātu ietekmi uz turpmāko tautsaimniecības plānošanu un attīstību.

Vispirms internetā

Pirmajā kārtā, no šodienas līdz 10.martam, iedzīvotāji ir aicināti aizpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā mājaslapā "tautasskaitisana.lv", bet tos, kuri nebūs aizpildījuši tautas skaitīšanas anketu internetā, laikā no 17.marta līdz 31.maijam tautas skaitītāji apciemos dzīvesvietā.

Mājaslapā "www.tautasskaitisana.lv" no šodienas līdz 10.martam ikviens varēs izvēlēties sev ērtāko un pieņemamāko veidu, kā autorizēties, lai piekļūtu tautas skaitīšanas anketai. To varēs izdarīt, ievadot personas kodu un pases numuru, internetbankas identifikatoru vai e-parakstu.

Piedalīties tautas skaitīšanā ar internetbankas identifikatoriem varēs "Citadeles bankas", "DnB Nord bankas", "Latvijas Krājbankas", "SEB bankas" un arī "Swedbank" klienti.

Varēs aizpildīt arī bibliotēkās

Tautas skaitīšanas anketas elektroniski aizpildīt varēs arī kopumā 874 Latvijas publiskajās bibliotēkās, kurās internets iedzīvotājiem ir pieejams bez maksas. Turklāt bibliotekāri būs nodrošināti ar īpašu apmācību materiālu par to, kā ir jāaizpilda elektroniskā tautas skaitīšanas anketa, līdz ar to varēs konsultēt tos iedzīvotājus, kuriem būs radušās kādas neskaidrības saistībā ar anketas aizpildīšanu.

Iedzīvotāji tiek aicināti internetā aizpildīt anketas par visiem ģimenes locekļiem, un, lai to izdarītu, ir tikai jāzina pārējo ģimenes locekļu personas kodi.

Dati būšot drošībā

Tiek uzsvērts, ka iedzīvotāju sniegtās informācijas konfidencialitāte un drošība ir Centrālās statistikas pārvaldes prioritāte, tādēļ esot veikti visi nepieciešamie administratīvie, tehniskie un organizatoriskie darbi, lai novērstu neatļautu piekļuvi informācijai, tās sagrozīšanu vai izplatīšanu, nejaušu vai neatļautu iznīcināšanu.

Jautājumus un neskaidrības par tautas skaitīšanas norisi var noskaidrot, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000777.

Plānots, ka tautas skaitīšanas rezultātu apkopošana un publicēšana notiks 2012. un 2013. gadā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams