Pirmajā tautas skaitīšanas dienā līdz plkst.14 saskaitījušies jau 45,7 tūkstoši iedzīvotāju, par jaunākajiem datiem informēja Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) pārstāvis, Tautas skaitīšanas daļas vadītājs Pēteris Veģis.

Līdz plkst.14 bija saskaitījušies 29,2 tūkstoši iedzīvotāju, taču daļa no tām ir par vairākiem ģimenes locekļiem, viņš paskaidroja.

CSP saņemot daudz zvanu no iedzīvotājiem, tostarp sūdzības, ka anketu internetā nav iespējams atvērt. Veģis atzina, ka lapa darbojas lēnāk lielās intereses dēļ. Liels pieplūdums bija vērojams no plkst.8.30.

"Ceram, ka internetā anketas kopumā aizpildīs 10-15 procenti iedzīvotāju. Igaunijā tie bija 20 procenti, bet mēs uz šādu ciparu neceram, jo esam pirmie, kas internetā organizē tik plašu anketēšanu,"

sacīja Veģis.

Otrdienas pirmajās stundās, sākoties tautas skaitīšanai internetā, anketas bija aizpildījuši jau 197 iedzīvotāji, astoņos no rīta LNT raidījumā "900 sekundes" pavēstīja CSP vadītāja Aija Žīgure.

Tiek galā sešās minūtēs

Viņa arī norādīja, ka ātrākie no anketu aizpildītājiem ar uzdevumu tikuši galā sešās minūtēs.

Tomēr Žīgure aicināja iedzīvotājus nemēģināt visiem internetā aizpildīt tautas skaitīšanas anketas jau pirmajā dienā - tam vēl būs desmit dienas laika.

Aicina neuzķerties uz viltvāržiem

CSP pārstāve, aicinot neuzķerties uz viltvāržiem un krāpniekiem, kas mēģina izmantot situāciju, atkārtoti uzsvēra, ka tautas skaitītāji uz iedzīvotāju mājām vēl nestaigā, to viņi darīs tikai no 17.marta. Turklāt tautas skaitītājiem ir arī vairākas identifikācijas zīmes, kurām jābūt redzamā vietā. Ja tomēr rodas šaubas par konkrēto cilvēku, var zvanīt pa CSP informatīvo tālruni, lai noskaidrotu konkrētās personas identitāti.

Jau vēstīts, ka 1.martā Latvijā sākas tautas skaitīšana, kas norisināsies līdz 31.maijam. Tās mērķis ir iegūt sīku priekšstatu par iedzīvotāju skaitu, sastāvu, nodarbošanos, migrāciju, kā arī iedzīvotāju mājokļiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams