Sākums brīvdabas gastronomiskajam piedzīvojumu komplektam bija 17 Vides filmu studijā divu gadu garumā tapušie televīzijas raidījumi, kuros brāļi Oltes brīvā dabā provocēja divpadsmit Latvijas labākos šefpavārus.

Skatītāji kopā ar pie smalkām virtuvēm pieradušiem pavāriem pārgājienos mācījās gatavot ēst zem klajas debess. Turklāt ar nosacījumu, ka

tam jābūt kam jaunam, lai mainītu latviešu iesīkstējušās piknikošanas tradīcijas.

Brāļiem (Mārim un Uģim) ambīcijas bija lielākas. Raidījumus gribējās iemūžināt grāmatā. Tā tapa šī gardēžu kastīte – tajā ir pati recepšu grāmata, nāk līdzi dubultā šo raidījumu porcija, karte ar Latvijā labākajām piknika vietām un lietas, kas vienmēr noder brīvā dabā gatavojot, - sērkociņi iekuram, sāls un videi draudzīgi galda piederumi.

Pasaules pavārgrāmatu konkursā latviešu veikums tika nominēts vairākās kategorijās, tostarp labākais dizains, inovācija.

Konkursā konkurence liela – 154 valstis, vairāki tūkstoši grāmatu.Uģis Olte domā, ka viņu grāmatas panākumu atslēga slēpjas faktā, ka abi ar brāli šajā nozarē pavisam zaļi: "Tā ir pirmā grāmata, ko mēs taisām, - tas ir cits lauciņš, mums nebija klišeju, kādām jābūt grāmatām, tāpēc mēs piegājām ļoti rotaļīgi."

Apbalvošanas ceremonija notika vakar Parīzē. Lauru plūkšana tomēr brāļiem Oltēm gan gāja secen. Tomēr viņu grāmata vienalga ir starp sešdesmit labākajām pasaules pavārgrāmatām, ja zina, ka ik gadu tādas grāmatu veikalu plauktos nonāk vairāki desmiti tūkstošu.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams