Eiropas Savienība (ES) otrdien vienojusies par jaunām sankcijām pret nemieru plosītās Lībijas režīmu. Sankcijas noteiktas pret piecām ekonomiskām "organizācijām", tostarp Lībijas Investīciju pārvaldi (LIA) un Lībijas Centrālo banku.

Kā apliecināja bloka prezidētājvalsts Ungārijas pārstāvis, vienošanās par sankcijām pamatā ir panākta un tās varētu tikt ieviestas līdz piektdienai, taču pašlaik amatpersonas neapstiprina, pret ko sankcijas tiks vērstas.

Bažas, ka sankcijas skars Eiropas uzņēmumus

Atsevišķas dalībvalstis, galvenokārt Malta, iebilda pret sankciju noteikšanu, bažījoties par šāda soļa ietekmi uz Eiropas uzņēmumu interesēm Lībijā.

Taču galu galā Malta piekāpusies, saņemot ekspertu apliecinājumu, ka netiks pieļautas "nevēlamas sekas Eiropas uzņēmumiem".

LIA pieder akcijas Itālijas bankā "UniCredit", Itālijas aizsardzības un aeronautikas uzņēmumā "Finmeccanica", Itālijas autobūves kompānijā "Fiat", itāliešu enerģētikas gigantā "Eni", telekomunikāciju kompānijā "Telecom Italia", futbola klubā "Juventus", kā arī izdevniecībā "Pearson".

Iesaldē līdzekļus, neizsniedz vīzas

Brisele jau pieņēmusi līdz šim bargākās sankcijas pret Lībijas režīmu, nosakot vīzu izsniegšanas aizliegumu un līdzekļu iesaldēšanu Lībijas līderim Muamaram Kadafi un 25 viņa līdzgaitniekiem.

Tāpat ES noteica ieroču pārdošanas embargo un aizliedza piegādāt Lībijai aprīkojumu, kas varētu tikt izmantots iekšējām represijām.

Piektdien ES dalībvalstu pārstāvji pulcēsies Lībijai veltītā ārkārtas samitā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO