ASV interneta kompānija «Yahoo! Inc.», kurai pieder visvairāk apmeklētais tīmekļa portāls ASV, ir nopirkusi interneta mediju ziņu lasīšanas aplikāciju «Summly» no tā autora - 17 gadus veca britu pusaudža Nika d'Aloizio.

Par šo darījumu tika paziņots kompānijas blogā, neizpaužot pirkuma cenu. Interneta vietne «AllThingsD», kas vēsta par notikumiem augsto tehnoloģiju jomā, tomēr paziņoja, ka «Yahoo!» samaksājusi 30 miljonus ASV dolāru (16 miljonus latu).

Viedtālruņu «iPhone» aplikācija «Summly» ļauj saspiest garus ziņu tekstus līdz 400 zīmēm un parādīt tās kompaktā veidā, nezaudējot ziņu jēgu, kā arī ērti strukturēt šīs ziņas pa sadaļām, kas ļauj ātri un operatīvi iepazīties ar galvenajiem dienas notikumiem. Katrai saīsinātajai ziņai ir atsauce uz oriģinālu, kur var iepazīties ar pilnu tekstu.

«Yahoo!» izņēma šo programmu no «App Store» un paziņoja, ka izmantos šo tehnoloģiju citos mobilo tālruņu pielikumos.

Viens no «Summly» piekritējiem ir Honkongas uzņēmējs Li Kašins, kurš agrāk bija piešķīris ievērojamus līdzekļus šīs aplikācijas izstrādāšanai.

D'Aloizio, kurš dzīvo Londonas dienvidu rajonā Vimbldonā, pirmdien paziņoja, ka ir pārdevis savu garadarbu «Summly» kompānijai «Yahoo!».

D'Aloizio, kurš paša spēkiem kļuvis par vienu no gados jaunākajiem miljonāriem, vēl nejūtas gatavs tērēt iegūto bagātību. «Tā ir trasta fondā. Es nedomāju par šo naudu. Tā nebija mana motivācija. Šis darījums noslēgts tāpēc, lai «Summly» ar vislabākās kompānijas palīdzību sasniegtu nākamo līmeni. Es domāju, ka šī [vislabākā kompānija] ir «Yahoo!«,» sacīja pusaudzis.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO