Eiropas Savienība (ES) ceturtdien vienojusies par papildu sankcijām pret Lībijas diktatora Muamara Kadafi režīmu, galvenokārt vēršoties pret Lībijas Investīciju pārvaldi (LIA), kas ir ārvalstu investīciju fonds valsts naftas ienākumiem.

Ar jaunajām sankcijām Brisele vēršas pret kādu vārdā neminētu personu Lībijā un piecām ekonomiskām "organizācijām", tostarp Lībijas Centrālo banku.

Sankcijas spēkā stāsies piektdien pēc attiecīga paziņojuma publicēšanas ES oficiālajā vēstnesī.

Bloka prezidētājvalsts Ungārijas pārstāvis gan atteicās atklāt šīs personas vai pārējo trīs organizāciju vārdus.

"Šo piecu organizāciju fondi un ekonomiskie resursi tiks iesaldēti, un to 26 personu sarakstam, kas tiek uzskatītas par atbildīgām vardarbībā pret Lībijas civiliedzīvotājiem un kuru līdzekļi ir iesaldēti, tiks pievienota vēl viena persona," skaidro Budapeštas pārstāvis.

Ungārijas ārlietu ministrs Janošs Martonji uzsver, ka šis saraksts "nav galīgs un nākotnē to iespējams papildināt".

Savukārt kāds ES diplomāts, kurš lūdza neminēt savu vārdu, atklāj, ka sankcijas vērstas arī pret Lībijas Ārvalstu banku, Lībijas Mājokļu un infrastruktūras padomi, kā arī Lībijas Āfrikas investīciju portfeli.

LIA pieder akcijas Itālijas bankā "UniCredit", Itālijas aizsardzības un aeronautikas uzņēmumā "Finmeccanica", Itālijas autobūves kompānijā "Fiat", itāliešu enerģētikas gigantā "Eni", telekomunikāciju kompānijā "Telecom Italia", futbola klubā "Juventus", kā arī izdevniecībā "Pearson".

Brisele jau pieņēmusi līdz šim bargākās sankcijas pret Lībijas režīmu, nosakot vīzu izsniegšanas aizliegumu un līdzekļu iesaldēšanu Kadafi un 25 viņa līdzgaitniekiem.

Tāpat ES noteica ieroču pārdošanas embargo un aizliedza piegādāt Lībijai aprīkojumu, kas varētu tikt izmantots iekšējām represijām.

Piektdien ES dalībvalstu pārstāvji pulcēsies Lībijai veltītā ārkārtas samitā.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO