Eiropas Savienība (ES) atzīst Lībijas opozīciju par "leģitīmu sarunu partneri", noslēdzoties Lībijai veltītajam ārkārtas samitam, piektdien paziņoja bloka prezidents Hermans van Rompejs.

ES līderu sanāksmē panākta vienošanās, ka "Bengāzī esošā [Lībijas] opozīcija tiek uzskatīta par leģitīmu politisko sarunu partneri", apliecināja van Rompejs.

Francija ir vienīgā ES dalībvalsts, kas oficiāli atzinusi Lībijas opozīcijas izveidoto Nacionālo padomi. Pārējās bloka dalībvalstis šādu soli pagaidām nav spērušas, taču pievienojas Lībijas ilggadējam līderim Muamaram Kadafi adresētajiem aicinājumiem atkāpties no amata.

Briselē aizvadītajā sanāksmē piektdien līderi arī vienojušies "izskatīt visas nepieciešamās iespējas" Lībijas mierīgo iedzīvotāju aizsardzībai.

27 dalībvalstu līderu kopīgi izplatītajā paziņojumā paustas "bažas par uzbrukumiem, tostarp gaisa uzlidojumiem pret mierīgajiem iedzīvotājiem".

"Lai aizsargātu mierīgos iedzīvotājus, dalībvalstis izskatīs visas nepieciešamās iespējas ar noteikumu, ka ir pierādāma nepieciešamība, skaidrs juridisks pamatojums un atbalsts no reģiona," teikts paziņojumā.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams