Tautas skaitīšanas pirmajā posmā internetā ir saskaitījušies vairāk nekā 650 tūkstoši iedzīvotāju, TVNET informēja Centrālā statistikas pārvalde (CSP).

Papildināta saskaņā ar jaunāko informāciju

Tautas skaitīšanas pirmais posms noslēdzās 12.martā. CSP rīcībā ir informācija par vairāk nekā 650 tūkstošiem iedzīvotāju, tomēr šī informācija vēl jāprecizē. Šonedēļ tiks apzinātas tās personas, kuras saskaitītas vairākas reizes, kā arī precizētas tās adreses, uz kurām skaitītājiem nebūs jāiet.

Apkopos un izvērtēs kvalitāti

CSP atgādina, ka gadījumā, ja tautas skaitīšanas veidlapa nav aizpildīta par visiem mājsaimniecības locekļiem, skaitītājs apmeklēs konkrēto adresi un aptaujās pārējos mājsaimniecības locekļus. Izmantojot CSP rīcībā esošo administratīvi reģistru datus, tiks izvērtēta arī tautas skaitīšanas anketās iekļautās informācijas kvalitāte un, ja tiks atklātas būtiskas nepilnības, skaitītāji precizēs sniegto informāciju.

Tautas skaitītāji nāks ciemos

Tautas skaitīšanas otrais posms sāksies 17.martā un ilgs līdz 31.maijam. Šajā laika posmā iedzīvotājus CSP uzdevumā apmeklēs sadarbības partnera - socioloģisko pētījumu kompānijas "GFK Custom Research Baltic" tautas skaitītāji, kuru apmācība turpinās arī šajā nedēļā.

Kā pazīt tautas skaitītāju?

Ikvienam tautas skaitītājam būs apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numuru. Lai pārliecinātos un noskaidrotu tautas skaitītāja identitāti, jāzvana uz bezmaksas tālruni 80000777, nosaucot skaitītāja vārdu, uzvārdu, savu dzīvesvietu un uz datorsomas redzamo skaitītāja numuru. Ja iedzīvotājiem tomēr rodas šaubas, par to jāinformē CSP darbinieki, kuri sazināsies ar konkrēto skaitītāju, kuram ir izveidota tikai viņam zināma viņa identitāti apstiprinoša parole. Ceram, ka iedzīvotāju atsaucība būs tikpat liela kā tautas skaitīšanas sākuma posmā.

Iepriekš tika lēsts, ka internetā saskaitīsies tikai līdz 15% iedzīvotāju, savukārt pētījumu aģentūrai “GfK Baltic”, kas sagatavo tautas skaitītājus, kuri apmeklēs iedzīvotājus mājās, bija pavisam piesardzīgas prognozes – internetā anketas aizpildīs tikai 5% iedzīvotāju.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams