Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde šodien nolēmusi savu ministru ziņā atstāt lemšanu par komisijas izveidi, kurai būs jāvērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Normunda Vilnīša atbilstība amatam.

Par to šodien pēc ZZS valdes sēdes žurnālistus informēja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Brigmanis norādīja, ka ZZS šo jautājumu nebremzēšot un tas tiks izskatīts rītdienas valdības sēdē. Tomēr pašai valdei esot pārāk maz informācijas par šo lietu, tādēļ lēmuma pieņemšanā galavārds būšot ZZS ministriem.

"Ministri būs pilnvaroti pieņemt lēmumus un jautājums, neapšaubāmi, tiks izlemts," sacīja ZZS frakcijas vadītājs, piebilstot, ka ministru lēmums būšot atkarīgs no viņiem pieejamās informācijas.

Labklājības ministre Ilona Jurševska (ZZS) žurnālistiem izteicās, ka šodien netika piedāvāta pietiekami plaša informācija, tādēļ lēmumu par to, kā viņa balsos valdības sēdē, pieņemšot pēc iepazīšanās ar materiāliem.

Rīt, 15.martā, valdības sēdē tiks virzīts jautājums par komisijas izveidi, kurai būs jāvērtē Vilnīša atbilstība amatam, šodien žurnālistiem apliecināja premjers Valdis Dombrovskis (V).

Lai sīkāk informētu par esošo situāciju, šorīt uz īpašu tikšanos ar valdības ministriem bija ieradies ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, un pēc šīs tikšanās valdības vadītājs uzsvēra, ka "mēs virzāmies uz komisijas izveidi".

Dombrovskis arī neprognozēja šā jautājuma aizķeršanos koalīcijā, jo jau pagājušajā nedēļā koalīcijas partneris Zaļo un zemnieku savienība šo jautājumu uz nedēļu lūgusi atlikt, lai papildus izvērtētu, un nu tam jānonāk valdības darba kārtībā.

Savukārt Kalnmeiers žurnālistiem norādīja, ka valdību informējis par sava ierosinājuma - veidot komisiju atbilstības izvērtēšanai - būtību. Tāpat ministriem vienkāršotā veidā sniegta informācija par slepenā prokuratūras ziņojuma atsevišķu faktu būtību.

Kalnmeiers arī apliecināja, ka gadījumā, ja valdība izveidos šo komisiju, viņš tajā strādāšot.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Dombrovskis saņēma ģenerālprokurora vēstuli, kurā prokuratūra secinājusi, ka ir pietiekams pamats Vilnīša atbilstības amatam vērtēšanai.

Šāds atzinums sniegts, izvērtējot KNAB darbinieku premjeram un Ģenerālprokuratūrai iesniegto sūdzību par Vilnīša iespējamām prettiesiskām darbībām.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams