Elektrības skaitītājs, kas palīdz taupīt. «Latvenergo» sāk gudro jeb viedo elektrības skaitītāju uzstādīšanu, sākotnēji tos izmēģinot piecsimt mājsaimniecībās. Savukārt pēc diviem gadiem jauno – viedo elektrības skaitītāju nomaiņa paredzēta plašāka - iecerēts, ka gudrie skaitītāji jau būs ceturtdaļai no visām mājsaimniecībām.

Viens no piecsimts viedajiem skaitītājiem ir pieslēgts arī Edija Vespera mājai. Edijs ir jau saņēmis pirmo izdruku ar elektroenerģijas diennakts patēriņa grafiku, kam pēc 1. aprīļa varēs sekot arī internetā.

Pateicoties gudrajam skaitītājam, grafikā redzams, kurā diennakts stundā cik liels ir elektrības patēriņš.Pilotprojekta ietvaros paredzēts, ka viedos skaitītājus testēs piecsimt mājsaimniecībās

«Latvenergo» cer, ka pilotprojektā iesaistītie iedzīvotāji, pateicoties gudrajiem skaitītājiem, spēs ietaupīt 10% no patērētās elektroenerģijas.
«Mēs klientam iedodam detalizētu patēriņa informāciju un viņš redz, ka viņš tērē daudz vai maz, piemēram, nakts laikā parādās liels patēriņš vai dienā, kamēr viņš ir darbā,» skaidro «Latvenergo» pārstāvis Āris Dandens.
Iecerēts, ka no

2015. gada viedo skaitītāju uzstādīšana sāksies masveidā.

Aprēķini liecina, ka šādu skaitītāju pieslēgšana atmaksājas aptuveni 25% mājsaimniecību, tādām, kur gada patēriņš ir vismaz divarpus tūkstoši kilovatstundu gadā.

Viedie skaitītāji detalizēti ziņo ne tikai par patēriņu, bet arī par citiem notikumiem, piemēram, par elektroenerģijas atslēgumu.

Tāpat līdz ar viedajiem skaitītājiem trīsdesmit piecus patērētājus paredzēts iepazīstināt ar ierīcēm, kas ļauj sekot līdzi atsevišķu elektroietaišu elektropatēriņam un arī ļauj tās kontrolēt no attāluma.

Piemēram, izmantojot internetu, izslēgt gaismu, kas palikusi ieslēgta, izejot no mājas.
Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams