Šodien sākas tautas skaitīšanas otrais posms, kura laikā līdz 31.maijam 1960 tautas skaitītāji dosies uz mājokļiem pie tiem iedzīvotājiem, par kuriem netika iegūta informācija tautas skaitīšanas pirmajā posmā internetā. Tautas skaitītāji klauvēs arī pie to iedzīvotāju mājokļu durvīm, kuri par sevi interneta anketās būs norādījuši neprecīzus vai nekvalitatīvus datus.

Tautas skaitītāji kopā apmeklēs vairāk nekā 870 000 mājokļu.

Tautas skaitīšanā internetā ziņas par sevi snieguši vairāk nekā 650 000 cilvēku, kas ir apmēram trešā daļa no iedzīvotāju kopskaita.

Kā pazīt tautas skaitītāju:

No šodienas līdz 31.maijam tautas skaitītāji pie iedzīvotājiem varēs ierasties no plkst.7 līdz 21. Ikvienam tautas skaitītājam būs apliecība, īpaša datorsoma ar tautas skaitīšanas logo un kārtas numurs.

Lai pārliecinātos un noskaidrotu tautas skaitītāja identitāti, jāzvana uz bezmaksas tālruni 80000777, nosaucot skaitītāja vārdu, uzvārdu, savu dzīvesvietu un uz datorsomas redzamo skaitītāja numuru. Ja iedzīvotājiem tomēr rodas papildu šaubas, par to jāinformē CSP darbinieki, kuri sazināsies ar konkrēto skaitītāju, kuram ir izveidota tikai viņam zināma viņa identitāti apstiprinoša parole.

Informatīvais bezmaksas tālrunis darbosies katru dienu no plkst.8 līdz 21. Lai arī teorētiski tautas skaitītāji pie iedzīvotāju mājokļu durvīm var klauvēt jau plkst.7 no rīta, pēc CSP pārstāvju iepriekš stāstītā, mācībās tautas skaitītājiem dota instrukcija mājokļos neierasties agrāk par plkst.8, kas nozīmē, ka visi iedzīvotāji, kuri to vēlēsies, varēs noskaidrot tautas skaitītāja identitāti, lai pārliecinātos, ka pie durvīm neklauvē krāpnieki.

Visiem vēl nav darba līgumu

Šodien darbu visi 1960 tautas skaitītāji gan vēl nesāks, jo tikai trešdienas vakarā uz reģionālajiem centriem izsūtīti darba līgumi. Vēlākais, visi tautas skaitītāji savu darbu sākšot piektdien, sacīja sociālo pētījumu kompānijas SIA "GFK Custom Research Baltic" ("GfK Baltic") vadītāja Iluta Skrūzkalne.

"GfK Baltic", kas iegūs datus tautas skaitīšanas otrajā posmā, ar tautas skaitītājiem slēgs uzņēmuma līgumus, kas paredz atalgojumu pēc padarītā darba apjoma. Tā kā, piemēram, Daugavpilī uzņēmumu līgumi nonāks tikai šodien pēcpusdienā un viens reģionālais vadītājs nespēs koordinēt darba sākšanu 130 skaitītājiem vienlaikus, tad arī daļa tautas skaitītāju pie iedzīvotājiem sāks doties tikai 18.martā. Skrūzkalne gan apgalvoja, ka Rīgā tautas skaitītāji darbu sāks jau šodien.

Vairāki uzdevušies par Zatleru

Jau vēstīts, ka starp vairāk nekā 650 000 cilvēku, kuri snieguši datus par sevi tautas skaitīšanas pirmajā posmā, kas no 1.marta līdz 12.martam norisinājās internetā, vairāki uzdevušies par Valsts prezidentu, bet piereģistrēto deputātu skaits ievērojami pārsniedz deputātu kopējo skaitu valstī.

Par to trešdien Saeimas Pieprasījumu komisijas deputātus informēja Centrālās statistikas pārvaldes vadītāja Aija Žīgure.

Deklarējas klubos un ēdnīcās

Statistikas pārvaldes vadītāja arī norādīja, ka uzticību neraisa arī vairākas norādītās adreses, jo iedzīvotāji esot deklarējušies arī klubos, ēdnīcās, birojos, pat transformatoru būdiņās.

Žīgure atzina, ka

nesaprotamu iemeslu dēļ daļa iedzīvotāju jūtas iebiedēta un nevēlas, lai viņu mājokļus apmeklē skaitītāji.

Daudzi esot zvanījuši uz Statistikas pārvaldi un pauduši vēlmi paši atnākt un sniegt ziņas par sevi un savu mājokli. Statistikas pārvalde centīšoties nepieļaut, lai pie tās filiālēm veidotos kilometriem garas rindas.

Žīgure pieļāva, ka tautas skaitītājam uz katru adresi nāksies iet vairākas reizes un atstāt zīmīti ar lūgumu telefoniski precizēt abām pusēm pieņemamu laiku.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams