Protesti Sīrijā piektdien no dienvidu pilsētas Deraas izplatījušies arī līdz galvaspilsētai Damaskai un citām pilsētām, tostarp Sanameinu, kur apšaudē nogalināti vairāk nekā 20 demonstranti.

"Ir vairāk nekā 20 upuru," teica kāds aculiecinieks.

Protestētāji no Sanamenas devās uz Derau, kur līdz šim notikuši aktīvākie protesti.

Piektdien protesti sasniedza arī galvaspilsētu, kur simtiem cilvēku devās gājienā pa Damaskas vecpilsētu, izkliedzot saukļus, piemēram, "Deraa ir Sīrija" un "Mēs ziedosimies Sīrijai".

Vismaz piecus cilvēkus aizturēja civildrēbēs tērpušies policisti.

Savukārt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada atbalstītāji skandēja, ka "Allāhs, Sīrija un Bašars, tas ir viss".

Arī Daīlas pilsētā, kas atrodas apmēram 30 kilometrus no Deraas, apmēram 300 motociklistu ar saviem spēkratiem devās braucienā pa pilsētas ielām, kliedzot, ka "Daīla un Deraa neļaus sevi pazemot".

Savukārt Deraā cilvēki pulcējās, lai apglabātu divus no protestētājiem, kas gāja bojā nemiernieku un policijas sadursmēs. Cilvēktiesību aktīvistu grupas jau paziņojušas, ka sadursmēs ar policiju Deraā bojāgājušo skaits sasniedz 100.

Simtiem cilvēku pulcējās protesta akcijās arī citās pilsētas, tostarp Homsā, Latakijā un Telā.

Kopš pagājušās piektdienas Sīrijas dienvidrietumu pilsētā Deraā apmēram 100 kilometrus no Damaskas notiek protesti pret valstī pastāvošo režīmu.

Pēc oficiāli neapstiprinātām ziņām, Deraas pilsētā notiekošo protestu laikā sadursmēs ar drošības spēkiem bojā gājuši vismaz 100 cilvēkus. Starp viņiem ir 11 gadus vecs zēns, kurš pirmdien nomira asaru gāzes radītu veselības problēmu dēļ.

Protestus Deraā veicināja ne tikai tautas sacelšanās citās Tuvo Austrumu valstīs, bet arī tas, ka drošībnieki šajā pilsētā šomēnes aizturēja 15 skolēnus, jo viņi rakstījuši uz sienām saukļus. Tos viņi aizguvuši no plašajiem tautas protestiem Tunisijā un Ēģiptē, kur pēc vairāku nedēļu nemieriem atkāpās gadu desmitiem valdījušie prezidenti. Viens no šiem saukļiem bija "Tauta grib režīma gāšanu."

Demonstrācijas no Deraas ir izplatījušās arī uz netālu esošajām Džasemas un Noas pilsētām.

Mazāki protesti Sīrijā pagājušonedēļ notikuši arī Damaskā, valsts trešajā lielākajā pilsētā Homsā un piekrastes pilsētā Baniasā.

Ceturtdien Sīrijas prezidents Bašars al Asads pieļāva iespēju, ka varētu atcelt ārkārtas stāvokli, kas valstī ir spēkā kopš 1963.gada, un atļaut politisko partiju darbību.

Savukārt Sīrijas informācijas ministrs Mohsens Bilals piektdien paziņoja, ka situācija valstī ir "pilnībā mierīga". "Sīrijas pilsētās ir pilnīgi mierīga atmosfēra un teroristi ir aizturēti," viņš teica intervijā radiostacijai "Cadena Ser".

"Tā nav pret valdību vērstu protestu atmosfēra, bet tie radikāļi, teroristi," viņš teica.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams