Apvienība "Vienotība" varētu atbalstīt Arņa Cimdara atkārtotu ievēlēšanu Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja amatā, šodien pēc tikšanās ar Cimdaru žurnālistiem atzina "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Zaķis gan norādīja, ka šodien frakcija neesot bijusi pilnā sastāvā, tādēļ oficiāls lēmums varētu tikt pieņemts "Vienotības'' frakcijas sēdē trešdien, 30.martā.

"Vienotības" frakcijas vadītājs atzina, ka saruna ar Cimdaru esot bijusi lietderīga un esot palielinājusies savstarpējā izpratne.

Ar CVK vadītāju pārrunātas dažādas vēlēšanu procesa uzlabošanas iespējas, piemēram, vēlēšanu reģistra un elektroniskās balsošanas ieviešana, referendumu uzkrāšana, vienota veida un drošāku vēlēšanu urnu ieviešana, kā arī vēlēšanu komisiju locekļu rotācija.

Kā iepriekš atzina "Vienotības" un to veidojošās "Pilsoniskās savienības" (PS) valdes loceklis Kārlis Šadurskis, PS valde nolēmusi, ka CVK vadītāja amata kandidāts varētu būt PS valdes loceklis Kārlis Kamradzis. Tomēr par šo kandidātu izskanējuši iebildumi no citu "Vienotības" partiju puses.

Jau ziņots, ka "Vienotības" koalīcijas partnere Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) paudusi vēlmi CVK vadītāja amatam virzīt ilggadējo šīs iestādes priekšsēdētāju Cimdaru, bet "Vienotības" pārstāvji par to bijuši skeptiski un ieteikuši domāt par citu kandidātu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO