Lībijas valdības karaspēks pirmdien aptuveni 60 kilometru attālumā no diktatora Muamara Kadafi dzimtās pilsētas Sirtas apturējis nemiernieku tālāku virzīšanos uz rietumiem.

Nemiernieki apturēti 140 km attālumā no Sirtas

Nemiernieku konvojs Haravas ciematā pakļauts intensīvai apšaudei. Vismaz divi karotāji krituši, un iznīcināti vairāki nemiernieku pikapi. Apšaude turpinājusies aptuveni pusstundu, un nemiernieku tālāka virzīšanās uz priekšu apturēta.

Iepriekš pirmdien valdības karaspēkam bija izdevies uz laiku nemierniekus apturēt 140 kilometrus uz austrumiem no Sirtas, bet pēc tam opozīcijas karotāju ofensīva atkal atsākusies.

Pēc svētdienas straujā karagājiena un naktī uz pirmdienu Rietumu koalīcijas veiktās Sirtas bombardēšanas pirmdien nemiernieku uzbrukums kļuvis gausāks, un līdz agrai pēcpusdienai opozīcijas karotājiem ceļā uz Sirtu bija izdevies pavirzīties tikai 40 kilometrus - no Bin Džavadas līdz Ras al Avadžas mazpilsētai.

Līdz šim lielākais panākums - naftas industrijas centra ieņemšana

Pēc naftas industrijas centra Rāslānūfas ieņemšanas svētdien nemierniekiem ar Rietumu koalīcijas kara aviācijas atbalstu izdevās ieņemt arī Bin Džavadu.

Tomēr pirmdien ceļā no Bin Džavadas uz Nofiliju valdības karaspēks nemierniekus pakļāva intensīvai apšaudei.

Nemiernieki atkāpās uz Bin Džavadu, un tad pret valdības karaspēku tika atklāta artilērijas uguns. Tad arī valdības karaspēks pret nemierniekiem raidīja artilērijas zalvi, izraisot paniku opozīcijas aptuveni tūkstoti vīru lielajā karotāju pūlī, kas metās bēgt.

"Ieņemt Sirtu un tad doties uz Tripoli nebūs tik viegli, kā mēs domājām," atzina 20 gadus vecais nemiernieks Ahmads al Badri. "Bet mēs neapstāsimies, mēs dosimies uz priekšu. Viņi mūs nav apturējuši uz ilgu laiku."

Visi žurnālistu aptaujātie nemiernieku karotāji pauda pārliecību, ka NATO lidmašīnas viņiem palīdzēs atbrīvot ceļu uz Sirtu, turklāt neviens nebija dzirdējis par NATO lēmumu uzbrukt tikai tad, kad Kadafi armija rada draudus civiliedzīvotājiem.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams