"Pēc šīsdienas tikšanās es braukšu atpakaļ uz Rīgu un sagatavošu iesniegumu Liepājas Pašvaldības policijai ar lūgumu sirmajam vīram uzlikto sodu atcelt," vakar sarunā sacīja jurists Ivars Kazāks.

Viņš bija ieradies Liepājā no galvaspilsētas, lai tiktos ar liepājnieku Linardu Ozolu, kuru Pašvaldības policija sodīja ar 25 latu naudassodu par to, ka viņš šīs kārtībsargājošās struktūras Administratīvās nodaļas priekšnieka Ginta Krēslas sievu Sandru Krēslu nosaucis par blondīni.

I. Kazāks liepājnieka aizstāvēšanu uzņēmies bez maksas, to skaidrojot ar interesantu pieredzi. Viņš pastāstīja, ka specializējas tieši administratīvajās lietās un ir uzvarējis vairākās nozīmīgās līdzīgās tiesas prāvās. Pēc notikuma ar L. Ozolu viņu uzmeklējuši Rīgas žurnālisti, kas piedāvājuši, vai viņš nevēloties šo lietu pašķetināt. "Protams, man tas šķita interesanti," sacīja I. Kazāks.

Jurists ir jau iepazinies gan ar S. Krēslas sūdzību, gan Pašvaldības policijas lēmumu par viņa klienta sodīšanu, gan sameklējis dažādus dokumentus, arī mūsu pilsētas saistošos noteikumus un citus, kas būšot nepieciešami, lai sagatavotu prasību Pašvaldības policijai atcelt L. Ozolam uzlikto sodu. Ja tas tomēr nenotikšot, lietu iesniegšot tiesā. Cerot, ka veselais saprāts ņems virsroku un sodu atcels, I. Kazāks gan mazliet paironizē: "Ja lieta nonāks līdz tiesai, līdzās valodnieku skaidrojumiem par to, ko nozīmē vārds blondīne, kas jau būs minēts Pašvaldības policijai iesniegtajā prasībā atcelt sodu, mēs uz tiesu aicināsim arī Latvijas Blondīņu asociācijas pārstāves un lūgsim viņām skaidrojumu, vai blondīne nozīmē to pašu ko dumjš, kā arī, iespējams, uzaicināsim Sandras kundzi piedalīties tradicionālajā blondīņu skrējienā."

Kā lasāms Sandras Krēslas iesniegumā Pašvaldības policijai, L. Ozols viņu nosaucis par stulbu blondīni un vēlāk, kad sieviete pieprasījusi par šo apvainojumu atvainoties, viņš vēl piebildis, ka pamuļķa blondīnei atvainoties netaisoties. Tāpat kā iepriekš L. Ozols šādus vārdus noliedz, sakot, ka vārdiem ir bumeranga efekts un tie atgriežas pie teicēja, tāpēc viņš ar vārdiem nekad neesot mētājies: "Ja es šodien kādu nosaukšu par stulbu, tad rīt es pats tāds varu būt." Taču viņš pat nemēģina noliegt, ka jauno sievieti patiešām nosaucis par blondīni, tomēr nesaskatot šajos vārdos nekādu apvainojumu.

Lasīt un pievienot komentāru

JAUNĀKIE VIDEO