Svētdien agri no rīta Itālijai piederošajā Lampedūzas salā pēc četru dienu pārtraukuma ieradās jauns bēgļu vilnis no Tunisijas, ziņo vietējās varas iestādes.

Pirmais kuģis ar 133 cilvēkiem ieradās īsi pirms rītausmas, bet vēl 113 izkāpa krastā ap plkst. 8.00.

Trešais kuģis ar aptuveni 100 cilvēkiem tika izglābts dažus kilometrus no mazās salas, kad kāds itāliešu žurnālists, kurš bija kopā ar viņiem, sacēla trauksmi, ziņojot, ka kuģī ieplūst ūdens. Kā ziņo avoti, ceļā uz salu ir vēl trīs kuģi.

Itālijas karakuģis "San Marco" izgāja no Lampedūzas salas ap plkst. 2 naktī ar 500 migrantiem, lai nogādātu viņus citur Itālijā. Šī pārvietošana, par kuru pēc salas apmeklējuma tika paziņojis premjerministrs Silvio Berluskoni, tika pārtraukta ceturtdien slikto laika apstākļu dēļ.

Trīs lieli prāmji, uz kuriem ir vietas vairāk nekā 4000 cilvēku, gatavojas evakuēt jaunpienācējus, sākot operāciju, kura varētu beigties svētdien, ziņo varasiestādes.

Itālija lūdz Tunisiju apturēt masveidīgo bēgšanu un uzņemt atpakaļ tos migrantus, kuri jau ieradušies Itālijā.

Sestdien vēlu vakarā Roma paziņoja, ka Tunisija piekritusi uzņemt viņus atpakaļ. Pirmdien Berluskoni dodas uz Tunisiju, lai risinātu šo jautājumu ar Tunisijas varas iestādēm.

Masveidīgais migrantu pieplūdums izraisījis Lampadūzas iedzīvotāju protestus un nosodījumu no palīdzības dienestiem par dzīves apstākļiem pārpildītajā salā, kurā ir tikai 5000 pastāvīgo iedzīvotāju.

Piektdien Berluskoni paziņoja, ka viņš varētu atļaut migrantiem pievienoties tuviniekiem un draugiem citviet Eiropā, neraugoties uz Eiropas valstu klajo nevēlēšanos uzņemt viņus.

Itālija pagājušajā nedēļā atkārtoti lūdza Eiropas Savienību palīdzēt tai tikt galā ne vien ar migrantiem no Tunisijas, kuri meklē labāku dzīvi, bet arī ar bēgļiem no citām Āfrikas valstīm, kuri iepriekš bija atradušies aizturēšanas nometnēs Lībijā.

Kopš Lībijas konflikta sākuma februāra vidū arī eritrejieši, etiopieši un somāļi ierodas Lampedūzē un citās salās, kas atrodas tuvāk Ziemeļāfrikai nekā Itālijas kontinentālajai daļai.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams