Uz tilta uzzīmēts vīrieša dzimumorgāns radījis jaunu ažiotāžu Krievijā. Radikālās mākslas grupas „Voina” pagājušajā vasarā Sanktpēterburgā radītais darbs šonedēļ uzvarējis Krievijas nacionālajā laikmetīgās mākslas konkursā „Inovācija”, kuru finansē Krievijas valdība.

Mākslas darbā redzams uz paceļamā tilta uzzīmēts dzimumloceklis - tieši iepretī Federālā drošības dienesta (FDD) galvenajai pārvaldei, tā piektdien informēja LNT ziņas.

Kad pērn 14.jūnijā Sanktpēterburgas iedzīvotāji un viesi vēroja tā sauktās baltās naktis, vienu no pilsētas paceļamajiem tiltiem savai akcijai bija izvēlējušies mākslinieku grupas „Voina” jeb „Karš” pārstāvji.

Viņi operatīvi izmantoja luminiscējošu krāsu, un, kad pienāca tilta pacelšanas laiks, tad iepretim FDD pārvaldes ēkai atklājās 65 metrus garš un 27 metrus plats vīrieša dzimumloceklis.

Zīmējums bija redzams vairākas stundas, līdz tiltu pēc pilsētas varasiestāžu rīkojuma rūpīgi nomazgāja. Jauna ažiotāža ap šo mākslas darbu „Loceklis Federālā drošības dienesta gūstā” radās šoziem, kad to nominēja laikmetīgās mākslas konkursa balvai.

LNT ziņas vēstīja, ka „Voina” veikumu pat uz brīdi izslēdza no Krievijas Kultūras ministrijas dibinātās balvas pretendentu saraksta. Taču pēc radošo cilvēku un žūrijas paustā sašutuma viņus šajā sarakstā atjaunoja.

Tādēļ retajam bija pārsteigums, kad žūrija paziņoja uzvarētāju. Mākslas balvas „Inovācija” žūrijas komisijas loceklis Andrejs Jerofejevs paudis: „Tas ir žests, ko sabiedrība rāda tiem, kas to ignorē. Tā nav politiskā māksla, jo tā nepieder kādai konkrētai partijai – ne kreisajiem, ne labējiem. Tā ir pilsoniskās sabiedrības māksla.”

Paši radikālās grupas „Voina” pārstāvji uz ceremoniju nebija ieradušies. Pagaidām neesot arī īsti zināms, vai mākslinieki pieņems naudas balvu aptuveni septiņu tūkstošu latu vērtībā.

Grupā „Voina” ir ap 60 aktīvistu, liela daļa no tiem mākslinieki. Grupas dalībnieki līdz šim izcēlušies ar vairākām akcijām, kas vērstas pret pastāvošo varas attieksmi pret sabiedrību.

Skatīt pievienoto video.

Lasīt un pievienot komentāru
JAUNĀKIE VIDEO
Saturs drīz būs pieejams