"Ventspils" basketbolisti "MasterCard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas spēlē par trešo vietu svētdien līdzīgā cīņā ar 80:84 piekāpās Viļņas "Lietuvos rytas".

Maču sekmīgāk iesāka "Lietuvos rytas" komanda, astotajā minūtē panākot arī deviņu punktu pārsvaru - 20:11. Tomēr pirmās ceturtdaļas izskaņā pēc Jāņa Strēlnieka realizēta tālmetiena ventspilnieki pietuvojās līdz -3 (21:24).

Otrajā ceturtdaļā cīņa ilgu laiku ritēja līdzīgi, bet pēdējās minūtēs "Lietuvos rytas" spēja panākt septiņu punktu pārsvaru. Tomēr pēdējais vārds atkal piederēja "Ventspils" komandai, kas pēc Demonda Kārtera realizēta tālmetiena samazināja deficītu līdz 39:43.

Otrā puslaika sākumā "Lietuvos rytas" komanda pilnībā pārņēma spēles gaitu, gūstot pirmos septiņus punktus, bet vēl nedaudz vēlāk panākot pat 15 punktu pārsvaru - 56:41. Ventspilnieki gan nepadevās un ceturtdaļas izskaņā pietuvojās līdz 62:70.

Pēdējās desmit minūtēs Latvijas klubs sāka spēlēt arvien pārliecinošāk, ceturtās minūtes sākumā jau panākot izlīdzinājumu 72:72 un pēc brīža arī izvirzoties vadībā. Mača izskaņa aizritēja saspringtā cīņā un 20 sekundes pirms pamatlaika beigām pēc Bajramoviča precīza pustālā metiena "Lietuvos rytas" izvirzījās vadībā ar 80:77.

Turpinājumā Jānis Strēlnieks divas reizes pēc kārtas realizēja tikai vienu no diviem soda metieniem, kas "Ventspils" komandai reālas cerības pacīnīties par uzvaru tā arī nedeva.

"Ventspils" - Viļņas "Lietuvos rytas" 80:84 (21:24, 18:19, 23:27, 18:14)

Atlēkušās bumbas: 31 - 32

Kļūdas: 17 - 13

Latvijas kluba rindās rezultatīvākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Brendons Hanters, kura kontā arī astoņas atlēkušās bumbas, Oricevejinmi Efedžuku pievienoja 18 punktus, bet Jāņa Strēlnieka rēķinā 11 punkti un sešas rezultatīvas piespēles.

Savukārt "Lietuvos rytas" komandas labā Kenans Bajramovičs guva 20 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un izpildīja piecas rezultatīvas piespēles.

Atgādinām, ka sestdien pusfināla spēlē "Ventspils" ar 55:108 piekāpās pagājušās sezonas BBL čempioniem Kauņas "Žalgiris", bet "Lietuvos rytas" ar 68:79 atzina Rīgas VEF pārākumu.

Savukārt ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām ventspilnieki apspēlēja Tartu ''Rock'' no Igaunijas.

Finālā pulksten 17.30 tiksies laukuma saimnieki Kauņas "Žalgiris" ar VEF basketbolistiem.