Svētdien "MasterCard" Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas finālspēlē Rīgas VEF saspringtā cīņā ar 67:75 piekāpās Kauņas "Žalgirim", kas turnīrā triumfēja otro gadu pēc kārtas.

VEF kļuva par pirmo Latvijas komandu, kas spēlējusi BBL finālā, bet "Žalgiris" vienība pēc panākuma kļuvusi par pirmo vienību, kas turnīrā triumfējusi četras reizes.

Maču sekmīgāk iesāka "Žalgiris" komanda, kas spēja izvirzīties vadībā ar 14:5. Vēlāk "Žalgiris" spēja panākt arī desmit punktu pārsvaru (18:8, 20:10), tomēr pēdējos četrus punktus guva Latvijas klubs, pietuvojoties līdz sešiem punktiem 14:20.

Otrās ceturtdaļas pirmajās četrās minūtēs, pateicoties sekmīgai pretinieku aizsardzībai, "Žalgiris" palika bez gūtajiem punktiem un rezultāts kļuva neizšķirts 20:20. Šo Kauņas kluba klusumu ar tālmetienu pārtrauca Klimavičs, bet vēl pēc divām ar pusi minūtēm "Žalgirim" jau bija desmit punktu pārsvars - 30:20.

33 sekundes pirms puslaika beigām Janičenoka metiens palīdzēja VEF basketbolistiem pietuvoties līdz 35:40.

Trešās ceturtdaļas ceturtajā minūtē Hjūzs ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 42:42, bet mirkli vēlāk atkārtoja to pašu un jau panāca 45:44. Neskatoties uz vētraino skatītāju atbalstu "Žalgirim", Latvijas klubs lēnām centās pārņemt iniciatīvu un ilgāku laiku noturējās vadībā. Pirms pēdējām desmit minūtēm jau ar 55:53 vadībā atradās rīdzinieki.

Izšķirošā desmitminūte sākās ar diviem Janičenoka gūtajiem punktiem, taču trešajā minūtē ar 60:57 vadībā jau bija izvirzījies "Žalgiris".

Mačs turpinājās saspringti, bet ne pārāk rezultatīvi. Izšķirīgais moments bija, kad nedaudz vairāk kā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Sandis Valters iemeta tikai vienu no trijiem soda metieniem (63:65).

Brīdi vēlāk Kauņas klubs jau panāca 67:63. Bet vēl pēc mirkļa Klimavičs guva grozu uzbrukuma laika pēdējā sekundē, panākot 69:64, savukārt sekojošie Janičenoka un Sanda Valtera tālmetieni nebija precīzi un cīņas izskaņā "Žalgiris" noturēja uzvaru.

Rīgas VEF – Kauņas "Žalgiris" 67:75 (14:20, 21:20, 20:13, 12:22)

Atlēkušās bumbas: 31 - 33

Kļūdas: 19 - 22

Rīdzinieku sastāvā Trevons Hjūzs guva 16 punktus, Kristapa Janičenoka kontā 12 punkti un piecas rezultatīvas piespēles, bet Tailers Keins palīdzēja ar 10 gūtajiem punktiem.

Savukārt "Žalgirim" ar 15 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Tads Klimavičs.

Atgādinām, ka sestdien pusfināla spēlē Kauņas "Žalgiris" ar 108:55 sagrāva "Ventspili", bet VEF ar 79:68 nedaudz negaidīti apspēlēja Viļņas "Lietuvos rytas".

Savukārt ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām rīdzinieki pārspēja Prienu "Rūdupis".

Rīgas VEF regulārajā čempionātā izcīnīja pirmo vietu, bet centra spēlētājs Parahovskis tika atzīts par regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Kā ziņots, bronzas godalgas izcīnīja "Lietuvos rytas", kas mačā par trešo vietu ar 84:80 pārspēja ''Ventspili''.